Marius Șumudică ”l-a copiat” pe Gigi Becali! Ce s-a întâmplat la pauza meciului Rapid – ”U” Cluj

• Champions League: Juventus – PSV, marți, 19:45, DGS 1

• Champions League: Milan – Liverpool, marți, 22:00, DGS 1

La pauza meciului, ardelenii conduceau pe tabela de marcaj cu 1-0, după golul marcat de Berto (28 de ani) în minutul 30 în urma unui contraatac excelent dus împreună cu Mamadou Thiam.

Scorul înregistrat pe tabelă după primele 45 de minute se pare că l-a înfuriat pe antrenorul Rapidului Marius Șumudică (53 de ani), care a decis să facă trei schimbări la pauză (lucru cu care microbiștii s-au obișnuit până acum să se întâmple preponderent la rivala FCSB).

Marius Șumudică ”l-a copiat” pe Gigi Becali și a făcut trei schimbări la pauza meciului Rapid – ”U” Cluj”

După ce cele două echipe au ieșit de la vestiare pentru a juca repriza a doua, Marius Șumudică a operat trei schimbări și i-a scos de pe teren pe Claudiu Micovschi (25 de ani), Jakub Hromada (28 de ani) și Constantin Grameni (21 de ani).

În locul celor trei, ”Șumi” i-a introdus pe gazon de la începutul actului secund pe Rareș Pop (19 ani), Matias Kait (26 de ani) și Xian Emmers (25 de ani).

Un lucru asemănător s-a întâmplat și în duelul CFR Cluj – FCSB (încheiat 2-2), disputat duminică (15 septembrie). Concret, la pauza meciului din Gruia, tot la scorul de 1-0 pentru adversari, FCSB a efectuat nu mai puțin de patru schimbări (au fost scoși de pe gazon William Baeten, David Miculescu, Baba Alhassan și Alexandru Pantea / au fost introduși Daniel Popa, Alexandru Băluță, Valentin Crețu și Octavian Popescu.

VIDEO Rezumat CFR Cluj – FCSB, scor 2-2

Etichete: rapid , marius sumudica , universitatea cluj , gigi becali , fcsb