Liviu Ciobotariu a vorbit despre secretul victoriei cu Rapid: “Ne-am descătușat”

• Liga 2: FC BihorFCU Craiova, luni, 16:00, DGS 1

• Liga 2: CsikszeredaCSM Focșani, luni, 20:00, DGS 1

Golurile partidei au fost marcate de Chica-Rosa, în minutul 52 al disputei, respectiv Aldair, în minutul 90.

Liviu Ciobotariu: “Am decis să ne apărăm mai jos și ne-a ieșit”

Formația antrenată de Liviu Ciobotariu (53 de ani) a părăsit ultima poziție a clasamentului, după ce a înregistrat 11 puncte, cel puțin până la finalul partidei dintre FCSB și Gloria Buzău, care are loc de la ora 21:00.

• La fel ca disputa de la Botoșani, partida FCSB – Gloria Buzău va putea fi urmărită și pe digisport.ro, dar și în aplicația Digi Sport, de către abonații Digi România.

Antrenorul moldovenilor a transmis, la finalul disputei cu Rapid, că este mulțumit de jucătorii săi, care au respectat ceea ce le-a spus la antrenamente.

Venim după o perioadă în care am primit multe goluri, am decis să ne apărăm mai jos și ne-a ieșit acest lucru.

Sunt fericit pentru victorie, pentru cele 3 puncte. A trecut mult timp de când nu am mai câștigat. Ne-am descătușat puțin în vestiar (n.r. la finalul meciului), dar de la meciul cu UTA, din luna august, nu ne-am mai bucurat.

Am avut șansă și Rapid a avut ocazii mari. Portarul nostru a fost foarte bun, ne-a dat siguranță. Trebuie să felicit toți jucătorii, au respectat tot ce le-am zis la antrenamente și ne-a ieșit. Nu e ușor să fii pe ultimul loc.

Chiar și în meciurile cu Dinamo și Buzău am jucat bine, însă am făcut multe greșeli inviduale. Puteam să avem cel puțin 4 puncte în plus, de când am venit eu la echipă.

Echipa este ok, jucăm un fotbal ok, marcăm goluri, ceea ce mă bucură. Jucătorii au din ce în mai multă personalitate, lucru care este foarte important pentru mine.”, a declarat Liviu Ciobotariu, la flash-interviu.