Fotbal

Laurențiu Reghecampf a reacționat, după 4 eșecuri la rând în Arabia Saudită! A ajuns pe loc retrogradabil

În urma eșecului de pe teren propriu cu Al-Ittihad, Al-Tai a rămas pe loc retrogradabil în Arabia Saudită. Trupa lui Laurențiu Reghecampf ocupă locul 16 în campionat, cu 17 puncte din 19 jocuri disputate.

Reghecampf, parcurs de coșmar în Arabia Saudită

Al-Tai a ajuns la patru eșecuri consecutive în Arabia Saudită, iar atmosfera este una agitată la formația lui Laurențiu Reghecampf și a lui Andrei Cordea. După partida cu Al-Ittihad, antrenorul român a oferit prima sa reacție și a recunoscut că jucătorii nu au evoluat așa cum ar fi trebuit, însă a anunțat că echipa sa va arăta o cu totul altă față în următorul meci din campionat.

“Acest meci ar fi trebuit să se joace în decembrie. Situația ar fi fost diferită pentru că Al-Ittihad trecea pe atunci printr-o situație dificilă, dar nu înțeleg de ce a fost amânat.

A fost primul meci după reluarea competiției. Nu am evoluat la nivelul așteptat, nu am avut o intensitate mare, iar concentrarea noastră a fost redusă. Trebuie să privim înainte, iar meciul nostru împotriva lui Al-Wahda trebuie să fie diferit față de cel de acum. Sunt sigur că reacția jucătorilor va fi diferită”, a transmis Reghecampf.

Al-Tai, fără șansă în fața celor de la Al-Ittihad

Trupa lui Laurențiu Reghecampf a încasat gol încă de la înceoutul jocului. Hamdallah a deschis scorul pentru oaspeți în minutul 8.

Până la pauză, Al Ghamdi a dus scorul la 2-0. Fotbalistul celor de la Al-Ittihad a punctat în minutul 42,

În partea a doua a meciului, schimbările lui Laurențiu Reghecampf nu l-au ajutat pe român în economia partidei.

Al-Ittihad a închis tabela pe final de joc. Romarinho a punctat pentru 3-0 în minutul 87, din assist-ul lui Kante.