Imaginile serii pe Wembley. Carlo Ancelotti, în prim-plan după finala Champions League

• Media: Digi Sport Special, duminică, 20:30, DGS 1

• Minifotbal: Romania – Polonia, duminică, 21:40, DGS 1

Imaginile serii de pe Wembley, cu Ancelotti în prim-plan, după câștigarea trofeului Champions League

După ce Real Madrid a fost încoronată pentru a 15-a oară în istorie ”Regina Europei”, Carlo Ancelotti a impresionat din nou.

Antrenorul italian a luat trofeu UEFA Champions League, l-a ridicat în fața fanilor lui Real Madrid, după care a revenit la jucătorii săi.

Carlo Ancelotti nu s-a abținut și a început să danseze lângă trofeul UEFA Champions League, totul spre bucuria jucătorilor de la Real Madrid.

Este deja cunoscut faptul că italianul este apreciat de jucătorii de la Real Madrid pentru atașamentul față de aceștia.

Imaginile serii de pe Wembley cu Ancelotti și jucătorii lui Real Madrid pot fi urmărite în clipul video de mai jos.

VIDEO cu Imaginile serii de pe Wembley, cu Ancelotti în prim-plan

Carlo Ancelotti a dezvăluit că a fost nemulțumit de jucătorii săi în prima repriză și a recunoscut că l-a certat pe Vinicius

Daniel Carvajal a deschis scorul, iar Vinicius a stabilit scorul final. Brazilianul a fost certat de Carlo Ancelotti și italianul a vorbit despre acest subiect, la finalul duelului.

”L-am certat puţin în prima repriză. În prima repriză am fost cam leneşi, am pierdut multe mingi, iar ei au jucat aşa cum au vrut”, a declarat Carlo Ancelotti, citat de marca.com.

La pauză scorul a fost 0-0, iar cifrele lui Real Madrid au fost îngrijorătoare. Golurile victoriei au fost semnate în ultimul sfert de oră.

„Niciodată nu o să mă obişnuiesc, deoarece a fost foarte dificil, mai mult decât ne aşteptam.

În repriza a doua am fost mai buni, mai echilibraţi. Este un vis care continuă”, a mai spus italianul după ce a devenit primul antrenor din istorie care câștigă de cinci ori acest trofeu.

VIDEO Rezumat Borussia Dortmund – Real Madrid 0-2

Etichete: real madrid , finala champions league , borussia dortmund , carlo ancelotti , video borussia dortmund real madrid