Hansi Flick a recunoscut, după AS Monaco – Barcelona 2-1: ”Au fost foarte buni”. Ce le-a spus jucătorilor

• SuperLiga: FC Botoșani – Gloria Buzău, vineri, 18:00, DGS 1

• SuperLiga: Oțelul Galați – Dinamo, vineri, 21:00, DGS 1

• Golurile care au adus victoria grupării din Ligue 1 au fost înscrise de Maghnes Akliouche (16) și George Ilenikhena (71), în timp ce pentru catalani a înscris Lamine Yamal (28).

Hansi Flick: ”Am avut câteva ocazii, dar ei au meritat să câștige”

În minutul 11, la scorul de 0-0, Eric Garcia a văzut cartonașul roșu, iar Hansi Flick a recunoscut că totul s-a schimbat din acel moment.

Tehnicianul Barcelonei a recunoscut superioritatea celor de la AS Monaco și a dezvăluit ce le-a transmis elevilor săi la finalul celor 90 de minute.

Da, jocul s-a schimbat complet (n.r. după eliminarea lui Eric Garcia). Am încercat tot timpul, ne-am apărat cu pasiune. Am făcut unele greșeli, dar am încercat să marcăm goluri. Am avut câteva ocazii, dar ei au meritat să câștige.

Am pierdut, ok, le-am spus asta jucătorilor, dar acum trebuie să revenim mai puternici, să ne recuperăm pentru meciul de duminică. Trebuie să dăm tot ce avem mai bun și să luptăm pentru echipă. Am pierdut acest meci, dar vom continua să luptăm

Au fost foarte buni. E normal, pentru că sunt foarte rapizi și am încercat să ne apărăm. Au meritat să câștige”, a declarat Hansi Flick, citat de Marca.

VIDEO cu rezumatul partidei:

Clasamentul din UEFA Champions League

clasament1
Clasament UEFA Champions League / Foto: Flashscore
clasament2

Etichete: barcelona , liga campionilor , champions league , as monaco , monaco , hansi flick