„Foarte slab!” Cine l-a enervat pe Mihai Stoica în Sparta Praga – FCSB 1-1! Oficialul campioanei nu s-a ferit de cuvinte

Iată cine l-a enervat pe Mihai Stoica în Sparta Praga – FCSB 1-1. Oficialul roș-albaștrilor a dat toate cărțile pe față, după finalul partidei.

Echipa lui Elias Charalambous a avut o prestație solidă în cadrul partidei cu Sparta Praga, care a fost în format LIVE TEXT pe AS.ro. Dat fiind rezultatul din Cehia, calificarea „se va juca” la București, pe data de 13 august.

Cine l-a enervat pe Mihai Stoica în Sparta Praga – FCSB 1-1!

„MM” a dezvăluit că, în opinia sa, arbitrajul a fost foarte slab la duelul de la Praga. Acesta a amintit momentul în care Ștefan Târnovanu a primit un cartonaș galben, în minutul 40, pentru trageri de timp, dar și un fault asupra lui Radunovic, care nu a fost sancționat de către central.

„Să îi dai galben lui Târnovanu în minutul 40 e prea de tot, mai ales că noi nu am tras de timp! Mi s-a părut foarte slab arbitru! Nu vorbesc de intenție, dar mi s-a părut slab. Nu ai văzut faultul la golul anulat? Iar la intrarea asupra lui Radunovic e galben spre roșu! Nici la rugby nu se intră cum a intrat în Radunovic.

Bine că a fost arbitrul VAR atent la faza golului anulat. Putea să se gândească că nu a fost mare fault. Asta ne mai lipsea”, a spus Mihai Stoica, la primasport.ro.