Englezii au tras concluzia după ce Drăgușin a jucat 97 de minute în ”thriller-ul” cu Coventry: ”A intrat în încurcătură”

• Champions League: AS Monaco – Barcelona, joi, 22:00, DGS 1

• Champions League: Atalanta – Arsenal, joi 22:00, DGS 2

Spurs a avut emoții pe ”Coventry Building Society Arena”. Gazdele au condus până în minutul 88, grație reușitei lui Thomas-Asante. Apoi Spence a restabilit egalitatea, iar în minutul 90+2 Johnson a reușit golul victoriei și al calificării în optimile de finală ale competiției.

Presa din Anglia, despre Radu Drăgușin: ”Per total a avut o prestație solidă” / ”A intrat în încurcătură”

Internaționalul român s-a achitat bine de sarcini și a primit nota 7,3 din partea Sofascore, peste media echipei, 7,13. Presa din Anglia a scos în evidență, însă, două erori ale lui Drăgușin, una la golul celor de la Coventry, și alta care ar fi putut conduce la o nouă reușită a adversarilor.

Per total a avut o prestație solidă, însă l-a ținut în joc pe Thomas-Asante la gol”, au scris cei de la Football London, care l-au notat cu 6 pe Drăgușin, în condițiile în care 8 a fost cel mai mare calificativ, primit de Djed Spence.

Se simte confortabil când e în posesie, dar e neliniștit imediat ce un adversar îi testează viteza de reacție. A jucat în naționala României într-o defensivă joasă, poate de aceea. A intrat în încurcătură când s-a lovit de Forster și aproape a condus la un gol pentru Coventry”, a fost reacția jurnaliștilor de la Spurs Web.

Aceștia i-au dat nota 4 lui Radu Drăgușin, la fel ca lui Ben Davies, partenerul său din centrul defensivei. Werner și Forster au primit 3, iar Udogie, 7.

A fost al doilea meci al lui Drăgușin în acest seson la Tottenham. Acesta a mai jucat doar în înfrângerea cu Newcastle din Premier League, 1-2.

VIDEO Rezumat Coventry – Tottenham 1-2

Ioana Stan, iubita lui Radu Drăgușin, a urmărit de pe stadion meciul Coventry – Tottenham

Ioana Stan l-a susținut pe Radu Drăgușin din tribune la duelul Coventry – Tottenham. Iubita internaționalului român a postat imagini cu fundașul central pe rețelele sociale.

tott
Ioana Stan l-a susținut din tribune pe Radu Drăgușin la meciul Coventry – Tottenham / Foto: Instagram @ioanastan_

Etichete: radu dragusin , nota dragusin , presa anglia , coventry tottenham