Elias Charalambous trage un semnal de alarmă după CFR Cluj – FCSB 2-2: „Trebuie să facem schimbări. E ceva ce nu ne convine”

Băluță este un jucător care are nevoie de goluri pentru încredere.

Dawa înscrie primul gol în acest sezon, Mihai Popescu foarte bun, sunt fericit că a venit la noi. Pe Bîrligea îl cunoașteți, este un jucător foarte bun”, a declarat Elias Charalambous, la digisport.ro.

Gigi Becali a efectuat patru schimbări la pauza meciului CFR Cluj – FCSB 2-2

După primele 45 de minute, echipa lui Dan Petrescu conducea cu 1-0, graţie golului marcat de Louis Munteanu.

Nemulţumit de jocul echipei sale în prima repriză, Gigi Becali a făcut patru schimbări la pauză, în încercarea de a aduce ceva nou în jocul FCSB-ului.

Daniel Popa, Alex Băluţă, Valentin Creţu şi Tavi Popescu au fost jucătorii introduşi în debutul reprizei secunde. William Baeten, David Miculescu, Baba Alhassan şi Alexandru Pantea au fost jucătorii înlocuiţi după primele 45 de minute.

În ciuda celor patru schimbări, CFR Cluj a început decisă repriza secundă. Louis Munteanu, cel care a marcat şi primul gol al partidei, a majorat diferenţa după reuşita din minutul 49. Una dintre schimbări s-a dovedit a fi inspirată. FCSB a redus din diferenţă în minutul 59, prin Alex Băluţă. În cele din urmă, partida s-a încheiat la egalitate, scor 2-2, după ce Dawa a marcat şi el.