„Echipă în degringoladă!” Mihai Stoica, uluit de o rivală din Liga 1! Episodul încins din vestiarul FCSB-ului: „Afară, tată!”

Episod încins în vestiarul FCSB-ului: „Afară, tată!”

Mihai Stoica a mai dezvăluit şi un episod din vestiarul FCSB-ului, din urmă cu mai multe sezoane. La momentul respectiv, Muniru l-a lovit pe Florin Tănase, şi a fost imediat exclus din lot.

„La un moment dat s-au luat la bătaie Gabi Tamaș și Gabi Enache. Au reușit să intervină ceilalți, nu au apucat să își dea pumni. Eu, de pe margine, am spus «Lăsați-i, care e problema dacă se iau puțin la încinsă?»

Problemă mare a fost când Muniru a venit și l-a lovit direct pe Florin Tănase. Dintr-odată nu i-au mai convenit glumele care îi conveniseră până atunci și l-a lovit. Afară, tată”, a mai spus MM Stoica, conform sursei citate anterior.

U Cluj – Sepsi 3-0. Blănuţă, „dublă” spectaculoasă

Meciul U Cluj – Sepsi, scor 3-0, a fost în format LIVE SCORE pe AS.ro. „Şepcile Roşii” au dat de pământ cu gruparea din Sfântu Gheorghe şi a urcat pe locul 2 în clasamentul Ligii 1.

Vladislav Blănuţă a dat recital în tricoul alb-negru. Atacantul împrumutat de la Craiova lui Mititelu a reuşit o dublă. Şi Thiam a impresionat, cu un gol şi un assist.

Clujenii au dominat partida şi au avut prima ocazie în minutul 9, când Mamadou Thiam a intrat în careu însă portarul Dinu Moldovan a blocat şutul internaţionalului senegalez. Acelaşi Thiam a deschis însă scorul în minutul 38, când a şutat violent la colţul lung, din marginea careului mic. Scorul a fost majorat în minutul 58, când Thiam a centrat de pe stânga şi Vladimir Blănuţă a înscris cu o lovitură de cap. Blănuţă a stabilit şi scorul final în minutul 70, din pasa lui Ovidiu Bic, şi Universitatea Cluj s-a impus cu 3-0.

În clasament, „şepcile roşii” au 12 puncte şi ocupă locul secund. Sepsi este pe locul 6, cu 8 puncte.