Denis Drăguș, titular la Trabzonspor! Nota primită de internaționalul român

• SuperLiga: Sepsi – UTA Arad, sâmbătă, 18:15, DGS 1

• SuperLiga: Petrolul – CFR Cluj, sâmbătă, 21:00, DGS 1

Denis Drăguș (25 de ani) a fost titular în partida câștigată de formația sa, scor 1-0, grație golului marcat de Visca, în prelungirile partidei.

Denis Drăguș a evoluat 82 de minute pentru Trabzonspor și a primit nota 6.7

Denis Drăguș a evoluat timp ce 82 de minute în partida cu Basaksehir, după ce a fost înlocuit cu Cihan Canak. În urma evoluției, internaționalul român a fost notat cu nota 6.7, conform aplicației Sofascore.

A fost cea de-a doua partidă consecutivă în care atacantul român a început ca titular pentru Trabzonspor, după ce a fost integralist și în meciul cu Hataysport, încheiat scor 1-1.

În urma acestui rezultat, formația unde evoluează Denis Drăguș ocupă poziția a 8-a în campionatul Turciei, cu 12 puncte înregistrate.

Florin Manea, despre Denis Drăguș: ”Dacă ar fi după mine, i-aș interzice total”

Florin Manea a fost întrebat dacă există vreo șansă ca Denis Drăguș să se transfere la Rapid, iar impresarul jucătorului a afirmat că ar fi total împotriva unei astfel de mutări, chiar dacă este un fan al grupării din Giulești.

Agentul își dorește ca atacantul român să continue să evolueze în străinătate, deoarece campionatul din Turcia este cu totul la un alt nivel față de cel din România.

”Dacă ar fi după mine, i-aș interzice total, chiar dacă eu sunt rapidist. Nu numai Rapid, i-aș interzice să revină în România. În viață, însă, nu știi niciodată”, a declarat Florin Manea, conform Sport pe Surse.

• 4 milioane de euro este cota de piață a lui Denis Drăguș, conform transfermarkt.
  • Până în vara anului 2028 are românul contract cu formația din Turcia.

Etichete: trabzonspor , denis dragus