Dawa i-a dat replica lui Louis Munteanu după declaraţia atacantului lui CFR Cluj! Mesajul războinic al fundaşului FCSB-ului

Dawa i-a dat replica lui Louis Munteanu după declaraţia atacantului lui CFR Cluj!

Louis Munteanu şi Dawa, într-un duel din CFR Cluj – FCSB 2-2 / Profimedia Images

Dawa i-a dat replica lui Louis Munteanu după declaraţia atacantului lui CFR Cluj! Autor al unei „duble” în meciul cu FCSB, Louis Munteanu a făcut referire în interviul de după meci la Dawa şi la Mihai Popescu.

Acum, Dawa i-a dat un răspuns în numai 3 cuvinte lui Louis Munteanu. CFR Cluj a condus-o cu 2-0 pe FCSB, după „dubla” lui Munteanu, dar roş-albaştrii

Ne vedem curând”, a scris Joyskim Dawa pe contul de Instagram, după declaraţia lui Louis Munteanu. El a alăturat o poză în care apare alături de Munteanu, în meciul CFR Cluj – FCSB 2-2.

M-am gândit înaintea meciului să fiu mai mult în careu, pentru că Dawa și Popescu sunt fundași agresivi și am zis să fiu acolo în fața porții, pentru că inteligenți ca mine n-au cum să fie”, a spus Louis Munteanu pentru digisport.ro.

Louis Munteanu este cotat la 1,8 milioane de euro, conform site-urilor de specialitate. Acesta a fost crescut la Academia lui Gică Hagi şi a evoluat la echipa „Regelui” în precedentele două sezoane.

Louis Munteanu a explicat gesturile făcute după golurile din CFR Cluj – FCSB 2-2

Louis Munteanu a explicat gesturile făcute după golurile din CFR Cluj – FCSB 2-2. Atacantul clujenilor a fost autorul unei duble în derby-ul cu FCSB din Gruia, încheiat la egalitate, scor 2-2. Fostul atacant de la Farul Constanţa, dorit de FCSB şi Rapid vara aceasta, a deschis scorul în minutul 36, cu o execuţie superbă.

Munteanu a reuşit dubla în debutul reprizei secunde, în minutul 49. Cu toate acestea, FCSB a reuşit să revină şi să obţină un punct, graţie golurilor marcate de Băluţă şi Dawa.

Antrenor: Dan Petrescu

FCSB (4-2-3-1): Târnovanu – Pantea, M. Popescu, Dawa, Panțîru – Alhassan, Șut – Baeten, Olaru (cpt.), Miculescu – Fl. Tănase

Rezerve: A. Vlad – Crețu, Oct. Popescu, Ștefănescu, D. Popa, Băluță, Musi, Ngezana, Radunovic, Luis Phelipe

Antrenor: Elias Charalambous