Dani Carvajal, accidentare groaznică în Real Madrid – Villarreal. A urlat de durere şi a plâns în hohote. Imagini dramatice

Dani Carvajal, accidentare groaznică în Real Madrid – Villarreal

Captură Digisport

Dani Carvajal a avut parte de o accidentare groaznică în Real Madrid – Villarreal 2-0. Căpitanul Realului a încercat să degajeze o minge, însă s-a ales cu o accidentare groaznică.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

În minutul 3 al prelungirilor meciului, Dani Carvajal s-a accidenta după un duel cu Yeremi Pino. Reluările nu au arătat că a existat un contact dur şi, cel mai probabil, Carvajal ar putea să aibă ligamentele rupte.

Dani Carvajal, accidentare groaznică în Real Madrid – Villarreal 2-0

Dani Carvajal s-a prăbuşit pe teren şi a început să urle de durere. Imediat, colegii săi de la Real Madrid au venit lângă el să vadă ce s-a întâmplat. Durerea insuportabilă l-a făcut pe Carvajal să plângă în timp ce era scos cu targa de pe teren.

Captură digisport.ro

Carvajal s-a accidentat la o săptămână după ce, săptămâna trecută, Ter Stegen a avut parte de o accidentare horror.

Pe Santiago Bernabeu, veteranul Luka Modric i-a oferit lui Federico Valverde pasa pentru deschiderea scorului, dintr-un corner, în minutul 14. La rândul său, Valverde a fost omul cu assistul la golul al doilea al madrilenilor, înscris de Vinicius Junior, în minutul 73 şi, chiar dacă oaspeţii au dominat pe final, Los Blancos a obţinut a şasea victorie din acest sezon. În minutul 90+4 Dani Carvajal s-a accidentat la genunchi în urma unui contact cu un adversar şi s-a prăbuşit pe teren urlând de durere. Madrilenul a fost scos cu targa de pe teren, plângând în hohote, şi ar putea lipsi o vreme îndelungată de pe gazon.

Real Madrid are 21 de puncte, tot atâtea câte are şi liderul, FC Barcelona, ocupând poziţia secundă în La Liga. Villarreal este pe ultima treaptă a podiumului, cu 17 puncte.