Dan Petrescu a găsit ceva de reproșat și după ce a câștigat cu 5-0: ”Se putea mai bine”

Acesta l-a lăudat și pe Daniel Bîrligea, autor al unei duble. De altfel, după venirea lui Louis Munteanu, CFR-ul dispune acum de o linie de atac extrem de puternică, iar Petrescu are multe opțiuni.

Dan Petrescu nu a avut emoții cu trupa din Belarus

Antrenorul CFR-ului s-a agitat tot meciul, deși jucătorii lui nu i-au dat motive. Spre deosebire de partida tur, clujenii s-au distrat în Ungaria.

”Poate că am dat prea multe goluri și trebuia să lăsăm și pentru alte meciuri. Bîrligea este un jucător fantastic. Va fi o concurență mai mare în atac. El, Postolachi, Munteanu, Michael…Daniel a marcat două goluri extraordinare. Pe final, meciul a mers foarte bine. Puteam totuși să avem o repriză secundă și mai bună. 5-0 e 5-0.

Băieții au fost concentrați, au intrat bine în meci. La începutul primei reprize am avut și puțin noroc, pentru că și ei au avut câteva ocazii. Primul gol a fost cel mai important. Un adversar bun, chiar dacă scorul a fost 5-0”, a spus Petrescu.

Când va putea intra Louis Munteanu la CFR Cluj

Antrenorul clujenilor a discutat și despre ultimul transfer din Gruia.

”E posibil ca Louis Munteanu să facă parte din lot pentru meciul următor. Nu știu dacă va fi titular. Patronul nostru a investit foarte mulți bani. E clar că va fi concurență. Însă pentru a fi concurență, trebuie să jucăm în Europa. Dacă vom juca doar în campionat, va fi greu să gestionez 4 atacanți.

Nici Bîrligea și nici Munteanu nu au experiență în Europa”, a concluzionat Petrescu.

Intră acum pe canalul iAM Sport de WhatsApp și afli instant toate știrile care contează!

Urmărește iAMsport.ro și pe Google News, Facebook sau YouTube. Zi de zi ai conținut de ultimă oră din lumea sportului.