Liga II

CSA Steaua-FC Argeș 1-1, într-un meci amical disputat pe stadionul Ghencea

CSA Steaua și FC Argeș au remizat, scor 1-1, într-un meci amical disputat astăzi, pe stadionul Ghencea.

Piteștenii au deschis scorul prin Buhacianu, în minutul 25, după o fază frumoasă reușită de atacantul venit la FC Argeș de la FC Hermannstadt.

Militarii au egalat în minutul 62 prin David Matei cu o lovitură de cap din jurul careului de 6 metri.

VIDEO cu partida integrală:

Echipe de start:

FC Argeș: Straton-Tofan, Orozco, Tudose,Borța, Rădescu, Nortey,Petrescu,Pîrvu, Dulcea, Buhăcianu. Antrenor: Eugen Neagoe

CSA Steaua:Frânculescu – Maftei, Beța, Vîrtej, Ilie, Drăghici – Matei, Mancuso, Miguelez – Chunchukov, Nacho. Antrenor: Daniel Oprița

Pentru ambele echipe a fost ultimul meci de pregătire înaintea reluării sezonului. CSA Steaua va juca primul meci oficial din 2024, la Reșița , pe 24 februarie, în timp ce FC Argeș se va deplasa la Miercurea Ciuc pe 26 februarie.