Cine este noua perlă a lui Gigi Becali de la FCSB: „Vreau să iau 30 de milioane de euro pe el”. Ce îi lipsește acum

Iată cine este noua perlă a lui Gigi Becali de la FCSB. Patronul campioanei României l-a uitat pe Octavian Popescu și are un nou favorit în lot. Este sigur că tânărul jucător îi poate aduce zeci de milioane de euro în conturi.

Alexandru Musi a intrat în minutul 85 al meciului FCSB – Maccabi, scor 1-1, din turul 2 preliminar al UEFA Champions League. În al 6-lea minut de prelungiri putea înscrie un gol uriaș – a primit o centrare perfectă de la Darius Olaru, dar nu a reușit să devieze mingea în poartă din doi metri!

Cine este noua perlă a lui Gigi Becali de la FCSB

Mijlocașul de 20 de ani a fost remarcat de patron după meciul din Ghencea. Becali știe ce îi lipsește lui Musi pentru a putea fi vândut cu 30 de milioane de euro.

Musi îmi place, scoate adversari din joc. Dar nu are forță în picioare, trebuie să lucreze. Ați văzut și pe final, nu a avut forță să împingă. Păi, dacă vreau să iau 30 de milioane pe el, are nevoie de forță„, a declarat Gigi Becali la primasport.ro.

În prezent, cota lui Musi este de 800.000 de euro pe Transfermarkt. Sezonul trecut a fost împrumutat la Petrolul și a fost titular în 36 de partide. A înscris 4 goluri și a oferit tot atâtea pase decisive.