“Cine este cel mai bun atacant din istoria lui City?”. Erling Haaland a dat răspunsul pe loc

• UCL: MilanBrugge, marți, 19:45, DGS 1

• UCL: Real MadridBorussia Dortmund, marți, 22:00, DGS 1

Golurile “Cetățenilor” au fost marcate de Gvardiol, în minutul 33, respectiv Stones, în prelungirile meciului, în timp ce pentru gazdea a punctat Larsen, în minutul 7.

Erling Haaland: “Kun Aguero este cel mai bun atacant din istoria lui Manchester City”

Erling Haaland (24 de ani) a fost integralist în partida cu Wolves, însă nu a reușit să marcheze, așa cum s-a întâmplat și în etapa precedentă, cu Fulham, scor 3-2.

Golgheterul din Premier League în acest sezon, cu 10 goluri în 8 meciuri a fost întrebat care este cel mai bun atacant care a îmbrăcat vreodată tricoul formației de pe Etihad Stadium.

În opinia norvegianului, Sergio Aguero (36 de ani) este cel mai bun vârf care a jucat la Manchester City, conform postării de pe pagina oficială de X a clubului.

Sergio Aguero s-a retras din activitatea de fotbalist în 2021. Argentinianul a evoluat la Manchester City timp de 10 ani, într 2011 și 2021, perioadă în care a marcat nu mai puțin de 260 de goluri, în 390 de partide.

• 40 de milioane de euro a plătit Manchester City celor de la Atletico Madrid, în 2011, pentru transferul lui Aguero.
  • Erling Haaland a marcat 101 de goluri, în 109 de partide pentru Manchester City.

Manchester City, 31 de meciuri fără înfrângere în Premier League

În urma rezultatului obținut cu Wolves, Pep Guardiola a ajuns la 31 de meciuri fără înfrângere pe banca “Cetățenilor”, în Premier League.

Precedentul record fusese stabilit în 2018, tot de tehnicianul catalan, care este la Manchester City din 2016.

• Pep Guardiola are o medie de 2.34 de puncte câștigate, în cele 483 de partide pe banca lui Manchester City.

VIDEO rezumat Wolves – Manchester City 1-2

Etichete: manchester city , sergio aguero , erling haaland