Chrobry Glogow – CSM Constanța 37-33. Constănțenii au rămas fără victorie în European League

• Nations League: Scoția – Portugalia, marți, 21:45, DGS 1

• Nations League: Spania – Serbia, marți, 21:45, DGS 2

• Duelul cu Glogow a putut fi urmărit în direct pe Digi Sport 2, dar și pe site-ul digisport.ro și în aplicația Digi Sport, de către abonații Digi România.

Chrobry Glogow – CSM Constanța 37-33. Constănțenii, prima înfrângere în noul sezon European League

Min. 60: – Final de meci! CSM Constanța a fost învinsă cu scorul de 33-37.

Min. 31: – A început repriza secundă!

Min. 30: Final de repriză! Constănțenii au redus din diferență. Scorul este 18-17.

Min. 15: CSM Constanța este condusă, după prima jumătate de repriză. Scorul este 11-8.

Min. 1: A început meciul!

CSM Constanța a debutat cu egal în grupa D din European League, 29 la 29 cu Ystads, iar dobrogenii sunt gata să obțină primul succes, pe terenul lui Chrobry Glogow.

Și polonezii au remizat în prima etapă, 33 la 33 cu Bidasoa Irun, în deplasare. Revenirea extraordinară a constănțenilor, după ce au fost conduși cu cinci goluri și au ratat pe final victoria, l-a mulțumit cel mai tare pe George Buricea.

”Toți se luptă și, pt mine, e un lucru foarte, foarte important. Îmi umple inima de fericire când văd că nu cedează și văd că luptă să facă din nou, și anul ăsta, o figură frumoasă în Europa și să aducă cinste acestui oraș și României, că nu jucăm numai pentru Constanța, jucăm și pentru România.”, a spus Buricea.

CSM Constanța și Chrobry Glogow s-au întâlnit și anul trecut, în grupele European League. Dobrogenii s-au impus pe teren propriu, iar partida din Polonia s-a încheiat la egalitate, 29 la 29.

Etichete: european league , george buricea , csm constanta