Ce s-a scandat în Ghencea, după golul de 2-0 al Oțelului în fața FCSB-ului

• SuperLiga: Poli Iași – Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1

• SuperLiga: Sepsi – Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1

Juri Cisotti a deschis scorul pentru Oțelul în minutul 44 al meciului, în timp ce Diego Zivulic a făcut 2-0 în minutul 59, cu un șut superb din marginea careului mare.

Fanii FCSB-ului nu au mai rezistat la 0-2 cu Oțelul. Ce s-a scandat în Ghencea

După golul reușit de Diego Zivulic, susținătorii celor de la FCSB au răbufnit la adresa jucătorilor.

Aceștia au strigat în Ghencea: ”Dacă fotbal nu jucați, de la Steaua (n.r. FCSB) să plecați”.

FCSB nu a reușit să câștige nicin meci în noul sezon din SuperLiga: în prima rundă a remizat cu ”U” Cluj, scor 1-1, în timp ce în etapa a 2-a a terminat la egalitate cu Unirea Slobozia, scor 2-2.

Ce au spus Helmut Duckadam și Ilie Dumitrescu, la pauza meciului FCSB – Oțelul

Helmut Duckadam (65 de ani), fost mare portar, este de părere că atât Vlad Chiricheș, cât și Andrei Vlad au greșit la golul de 1-0 al celor de la Oțelul.

Portarul celor de la Galați a avut 5 intervenții senzaționale. La golul celor de la Oțelul, pe lângă Chiricheș a greșit și Andrei Vlad. Asta e din lipsa de meciuri”, a spus Helmut Duckadam, la Fotbal Club.

O repriză bună a FCSB-ului. Mi-au plăcut Musi, Kiki, Miculescu. Galațiul a scăpat de un forcing”, a spus Ilie Dumitrescu.

Și Haruț poate să intervină. Putea să fie 2-0 pentru FCSB. În primele 25 de minute a existat o singură echipă pe teren. Ocaziile se răzbună”, a precizat Ionel Dănciulescu.