Ce a spus Louis Munteanu, după ce a jucat ultimul meci pentru Farul Constanța

• Premier League: Man. City – West Ham, duminică, 18:00, DGS 1

• SuperLiga: Rapid – FCSB, duminică, 21:00, DGS 1

Echipa lui Dan Petrescu avea 4-0 încă de la pauză, după reușitele lui Deac, Tachtsidis, Muhar și Bîrligea. După pauză, Ganea a marcat golul de onoare, însă CFR a restabilit diferența de 4 goluri prin Otele, care a punctat în minutul 87.

Louis Munteanu: ”Ne doream să terminăm altfel campionatul, ne pare rău pentru suporteri”

Înaintea confruntării din Gruia, Louis Munteanu a declarat că se află la ultimul meci pentru Farul, întrucât atacantului îi expiră împrumutul la gruparea din Constanța.

Louis Munteanu s-a declarat dezamăgit de modul în care echipa s-a prezentat la ultimul meci din play-off. Întrebat despre viitorul său, atacantul nu a oferit niciun indiciu.

”Ne doream să terminăm altfel campionatul, dar în seara asta am fost 0 din toate punctele de vedere. Ne pare foarte rău pentru suporteri.

Nu a mai fost miză, dar trebuia să dăm totul pe teren. Am luat gol repede și cred că de asta s-a ajuns la rezultatul acesta.

Voiam să termin campionatul cu capul sus, dar așa a fost să fie. Un meci foarte slab din partea noastră.

Cred că puteam mai mult în acest sezon. Nu cred că era vorba de experiență, pentru că am fost campionii României. Trebuia să gestionăm altfel fazele.

Nu știu nimic. Mă duc și eu în vacanță acum, apoi vom vedea”, a declarat Louis Munteanu la flash-interviu.