Căpitanul lui Poli Iași a spus care a fost momentul care a decis duelul cu Rapid: ”Nemeritat”

• Premier League: Man. City – Ipswich, sâmbătă, 17:00, DGS 1

• SuperLiga: Dinamo – Univ. Craiova, sâmbătă, 22:00, DGS 1

Alexandru Pașcanu (minutul 44) și Rareș Pop (minutul 53) au marcat pentru Rapid, în timp ce pentru formația din Copou a punctat Goncalo Teixeira (minutul 78).

Alin Roman consideră că victoria Rapidului a fost nemeritată: ”A fost 1-0 și puteam face 1-1, dar au făcut ei 2-0 la aceeași fază”

În urma acestui rezultat, giuleștenii au urcat pe locul șase în clasament, cu opt puncte. De cealaltă parte, Poli Iași ocupă poziția a zecea, cu șapte puncte.

La finalul partidei din Copou, Alin Roman, căpitanul lui Poli Iași, s-a arătat nemulțumit de faptul că echipa sa nu a reușit să marcheze mai mult în ciuda faptului că a avut numeroase ocazii. De asemenea, Roman a subliniat că rezultatul nu este unul meritat.

”Nu am reușit să înscriem. Cred că este un rezultat nemeritat. Ne-am creat ocazii, dar nu am marcat și asta e principala problemă a Iașiului. Era clar că am pus presiune, că ne-am desfăcut.

A fost 1-0 și puteam face 1-1, dar au făcut ei 2-0 la aceeași fază. Puteam mai mult, dar patru puncte sunt ok. Știam de când s-a schimbat antrenorul la echipă că va fi un șoc.

I-am respectat un pic cam mult, am pierdut dueluri, aici cred că am greșit. Aici s-a rupt meciul”, a spus Alin Roman la finalul partidei.