CALIFICARE! Florinel Coman, în grupele Ligii Campionilor Asiei. Aproape de gol pentru Al-Gharafa

• Conference League: Astana – Corvinul, miercuri, 17:00, DGS 1

• Conference League: CFR Cluj – Maccabi Petach Tikva, joi, 20:00, DGS 1

Florinel Coman și colegii săi de la Al-Gharafa au trecut de ultimul tur al calificărilor din Asia de Al-Ahli Dubai, scor 1-0.

Florinel Coman, Joselu & Co, în grupele Ligii Campionilor Asiei. Românul a fost aproape de gol

După ce a lovit bara transversală din lovitură liberă la meciul din campionat cu Al-Khor, scor 0-0, Florinel Coman a fost aproape de gol și în minutul 6 al partidei cu Al-Ahli Dubai, din preliminariile pentru Liga Campionilor Asiei.

După o pivotare în careul celor de la Al-Ahli Dubai, Florinel Coman a șutat cu stângul spre poartă, mingea a fost respinsă de portar în față, după care a fost introdusă între buturi de Joselu.

Reușita a fost îns anulată, pentru ofsaid la spaniol.

După pauză, cei de la Al-Gharafa au dat lovitura. Sassi a înscris golul calificării în minutul 50.

Florinel Coman a fost schimbat în minutul 90+6 cu Boussafi. Este primul meci câștigat de Al-Gharafa cu Florinel Coman în teren.

Acum rămâne de văzut cu cine va evolua Al-Gharafa în faza grupelor Ligii Campionilor Asiei.

Florinel Coman, susținut de soție și fiica sa la meciul cu Al-Ahli Dubai din Liga Campionilor Asiei

Etichete: liga campionilor asiei , al ahli dubai , florinel coman , florinel coman al-gharafa