Au apărut imaginile! Ianis Hagi a marcat direct din corner, chiar de ziua sa

• admin

• UCL: BrestLeverkusen, miercuri, 19:45, DGS 1

• UCL: BarcelonaBayern, miercuri, 22:00, DGS 1

Românul a fost integralist chiar de ziua sa de naștere și a reușit să-și facă un cadou prin golul marcat în prelungiri. Hagi n-a fost exclus iar din lotul echipei mari, ci a vrut să joace pentru a-și menține condiția fizică, întrucât nu e pe lista UEFA pentru meciul lui Rangers cu FCSB, iar la cel următor, cu St. Mirren, din campionat, e suspendat în urma unui roșu.

Golul din corner marcat de Ianis Hagi pentru Rangers B, filmat și pus pe internet

Un tânăr microbist din Scoția a fost în tribune la meciul de marți seară și a filmat inclusiv reușita românului, care poate fi urmărită în videoclipul de mai jos, la minutul 12:08.

Pe filmare se observă că și șeptarul lui Stenhousemuir a contribuit la gol, deoarece a șters mingea cu capul și i-a schimbat traiectoria. Hagi trimisese, totuși, cu efect, direct pe poartă, iar românul a fost creditat ca autorul golului.

Rangers – FCSB, joi, 22:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

Din păcate pentru Hagi, era exclus din lotul lui Rangers în momentul în care scoțienii au trimis lista UEFA, așa că va rata toate cele 8 meciuri disputate de scoțieni în faza ligii din Europa League.

Cel mai devreme, Rangers îl poate include pe listă după ce prima fază ajunge la final. Așa cum se arată pe site-ul oficial UEFA, echipele calificate în optimi au voie să adauge trei jucători noi, până pe 6 februarie.

• Meciul Rangers – FCSB va putea fi urmărit ÎN DIRECT pe Digi Sport 1, dar și pe digisport.ro și aplicația Digi Sport (disponibilă pe Google Play și App Store), de către abonații DIGI România.

Etichete: rangers , ianis hagi , gol ianis hagi , rangers b