Anunțul făcut de soția lui Florinel Coman, după ce fotbalistul a marcat primul său gol la Al-Gharafa

• FOTBAL: Oțelul – Hermannstadt, 19:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: Dinamo – Gloria Buzău, 22:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

Florinel Coman a înscris în minutul 50 superb dintr-o lovitură liberă. Mingea trimisă de român a intrat direct în vinclul porții celor de la Apollon Limassol, iar meciul amical s-a încheiat la egalitate, scor 1-1.

Soția lui Florinel Coman face trecerea la Doha. Ioana Timofeciuc: ”Am de mutat toată casa”

După ce Al-Gharafa și-a încheiat stagiul de pregătire, Florinel Coman și colegii săi vor reveni la Doha, unde echipa se va pregăti de startul noului sezon din Qatar.

La Doha, Florinel Coman se va bucura de prezența Ioanei Timofeciuc, soția sa, dar și a Kasiei, fiica sa.

Ioana Timofeciuc a anunțat deja prin intermediul rețelelor sociale că urmează să-și facă mutarea din România în Qatar.

Eu am de mutat toată casa și Florin mi-a spus că pot să iau doar un troller de 30 kg/persoană”, a scris Ioana Timofeciuc, la InstaStory.

Florinel Coman se pregătește de primul meci oficial în Qatar

Qatarezii vor juca prima partidă oficială din noul sezon contra formației Al-Khor, pe 9 august, iar Florinel Coman este așteptat să fie titular și în acea confruntare.

Unul dintre partenerii săi din atac este Joselu (34 de ani), atacantul care a evoluat în sezonul precedent în tricoul celor de la Real Madrid.

Noua echipă a lui Florinel Coman a încheiat pe locul trei în ediția trecută a primei ligi din Qatar.

• 7 milioane de euro este cota de piață a lui Florinel Coman, conform site-ului de specialitate Transfermarkt.
  • Până în iunie 2027 are fostul fotbalist de la FCSB contract cu Al-Gharafa, cu opțiune de prelungire pentru încă un sezon.

Etichete: al gharafa , florinel coman , ioana timofeciuc , sotie florinel coman , florinel coman al-gharafa