Stare de urgență la Rapid! Imaginile durerii lui Rrahmani

UPDATE: Accidentarea lui Rrahmani pare a fi una serioasă. Kosovarul este cărat pe umeri spre marginea terenului după ultimul fluier al meciului.

Vârful de atac nu s-a regăsit în partida contra arădenilor, însă și-a luat revanșa în fața propriilor suporteri.

Rrahmani a marcat pentru 1-1, din penalty, în minutul 53, însă câteva minute mai târziu bucuria s-a transformat într-o adevărată dramă.

Foto 3/4

Rrhamani a părăsit terenul în lacrimi

Faultat în bandă de Boben, Albion Rrahmani a ieșit însoțit de medici de pe gazon, însă dădea semne că va reveni.

Atacantul formației de lângă Podul Grant s-a întors pe teren, însă după câteva zeci de secunde se prăbușea la pământ, în lacrimi.

Accidentarea suferită, din câte se pare, la metatarsiene, l-a împedicat să prindă finalul de meci, Lennon înlocuindu-l în minutul 71 cu atacantul Timotej Jambor.

Rrahmani, golgheterul Rapidului în sezonul trecut

Transferat la Rapid în vara anului trecut pentru 600.000 euro, Rrahmani a marcat încă de la debut, cu FCU Craiova.

S-a integrat rapid la giuleșteni, iar finalul de sezon l-a prins cu 17 goluri în cont, la doar o lungime în spatele golgheterilor Florinel Coman și Philip Otele.

Pe site-ul de specialitate Transfermarkt, Albion Rrahmani este evaluat la suma de 3.5 milioane de euro.

Intră acum pe canalul iAM Sport de WhatsApp și afli instant toate știrile care contează!

Urmărește iAMsport.ro și pe Google News, Facebook sau YouTube. Zi de zi ai conținut de ultimă oră din lumea sportului.