• Media: Liga Digisport, miercuri, 17:30, DGS 1

• Media: Fotbal Club, miercuri, 19:30, DGS 1

Mesajele afișate de suporterii români în startul meciului cu Olanda

În jur de 25.000 de suporteri sunt prezenți în tribunele stadionului din Munchen pentru a susține echipa națională a României în meicul contra Olandei.

Este al doilea meci pe care România îl dispută pe ”Allianz Arena” de la startul turneului final, după cel împotriva Ucrainei, scor 3-0, când suporterii români au făcut o atmosferă superbă.

Fanii prezenți la Munchen nu s-au lăsat mai prejos nici de această dată și au afișat o mulțime de mesaje în tribune, care pot fi văzute în GALERIA FOTO de mai sus.

Ianis Hagi, accidentat după două minute în meciul cu Olanda

Ianis Hagi a fost lovit serios la cap și a început să sângereze! Echipa medicală a intervenit și l-a bandajat la cap pe fotbalistul lui Rangers.

Intervenția echipei medicale la Ianis Hagi a durat aproximativ cinci minute, astfel că Ianis Hagi a revenit pe teren abia în minutul 7.

Ianis Hagi joacă pe o poziție inedită pentru el în confruntarea cu Olanda, în banda stângă a atacului.

Etichete: romania , suporteri , olanda , mesaje