Real Madrid – Villarreal 1-0, ACUM, pe DGS 2. Federico Valverde a deschis scorul

• SuperLiga: FC BotoșaniRapid, duminică, 18:15, DGS 1

• SuperLiga: FCSBFC Buzău, duminică, 21:00, DGS 1

Meciul Real Madrid – Villarreal poate fi urmărit ÎN DIRECT pe Digi Sport 2, site-ul digisport.ro și în aplicația Digi Sport (disponibilă pe Google Play și App Store), de către abonații DIGI România.

Minutul 46: S-a reluat partida.

Minutul 45+2: Arbitrul a fluierat finalul primei reprize. Real Madrid – Villareal 1-0.

Minutul 38: Ocazie mare pentru Real Madrid! Mbappe a primit o pasă în adâncime de la Vinicius, însă francezul nu și-a calculat bine pașii și a fost blocat de Conde.

Minutul 16: Ocazie Villareal! Nicolas Pepe a trimis mingea în bară!

Minutul 14: GOOOL Real Madrid! Valverde a deschis scorul pe ”Santiago Bernabeu”, după ce a trimis un șut în forță de la marginea careului.

Minutul 5 : Ocazie Real Madrid! In urma unei faze executate de la colțul terenului, Mbappe a primit mingea în careu și a trimis periculos, din unghi, pe lângă poarta apărată de Conde.

UPDATE: A meciul început.

Butonul de pornire:

• Real Madrid : Lunin – Carvajal, Tchouameni, Rudiger, Mendy – Valverde, Camavinga, Modric – Bellingham – Mbappe, Vinicius

Rezerve: Ceballos, Endrick, Fran, Garcia, Guler, Lucas, Mestre, Militao, Ramon, Rodrygo, Vallejo

• Villareal : Conde – Kiko, Costa, Albiol, Cardona – Comesana, Gueye, Parejo, Baena – Barry, Pepe

Rezerve: Akhomach, Bailly, Bernat, Cabanes, Junior Reis, Navarro, Pino, Terrats

Știrea inițială:

Meciul de pe Santiago Bernabeu o găsește pe Real Madrid pe locul doi, la trei puncte în spatele Barcelonei și cu golaveraj inferior (+11, față de +16).

Trupa lui Carlo Ancelotti a venit după un egal în campionat cu rivala din oraș, Atletico, scor 1-1, urmat de un eșec în Liga Campionilor, cu Lille, scor 0-1.

Cu toate acestea, este dificil pentru spanioli să fie îngrijorați de problema lotului. Alaba, Ceballos, Courtois și Brahim sunt accidentați, iar Mbappe are probleme fizice, motiv pentru care a fost lăsat în afara lotului Franței pentru Liga Națiunilor.

• Getafe – Osasuna, 17:15
  • Las Palmas – Celta Vigo, ora 19:30
  • Real Valladolid – Rayo Vallecano, ora 19:30, ÎN DIRECT pe Digi Sport 4
  • Real Madrid – Villarreal, ora 22:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

Etichete: real madrid , villarreal , la liga etapa 9