Porto – Man. United 3-3. ”Diavolii Roșii” au condus cu 2-0, dar portughezii au făcut ”remontada”! Remiză cu 6 goluri

• SuperLiga: UTA – Petrolul, vineri, 18:00, DGS 1

• SuperLiga: Farul – Dinamo, vineri, 21:00, DGS 1

• Partida a putut fi urmărită în direct la Digi Sport 2, dar și pe site-ul digisport.ro și în aplicația Digi Sport, de către abonații Digi România.

Porto – Manchester United 3-3. Răsturnări de situație în Portugalia și remiză cu 6 goluri

Prima repriză de la Porto a fost una cu multe goluri. Elevii lui Erik ten Hag au deschis scorul în minutul 7, prin Rashford, iar în minutul 20 oaspeţii conduceau cu 2-0, după reuşita lui Rasmus Hojlund.

Gazdele au replicat la scurt timp și au redus din avantaj prin golul lui Pepe, din minutul 27. La doar șapte minute distanță, Samu Omorodion a restabilit egalitatea și tot el a fost cel care a dus-o pe Portu în avantaj, în minutul 50.

Manchester United a rămas în zece după eliminarea lui Bruno Fernandes, din minutul 81, pentru al doilea cartonaş galben. Rezultatul final a fost stabilit de Harry Maguire, în minutul 90+1 şi meciul s-a terminat cu scor egal, 3-3.

În urma acestui rezultat, Manchester United a rămas cu două puncte și se află pe locul 21 în clasament. De cealaltă parte, Porto ocupă locul 24 cu un singur punct.

Clasament Europa League

clasamenteuropaleagueetapa2
Clasamentul din Europa League / Foto: flashscore.ro
clasamenteuropaleague2etapa2

VIDEO Rezumatul meciului Porto – Manchester United 3-3

Rezultatele serii din etapa a doua din Europa League

• Maccabi Tel Aviv – FC Midtjylland 0-2 (Franculino 39, Chilufya 89)
  • Hoffenheim – Dynamo Kiev 2-0 (Hlozek 22, 60)
  • RFS – Galatasaray 2-2 (Ikaunieks 40, Odisharia 55 / Mertens 12, Akgun 38)
  • Lazio – Nice 4-1 (Pedro 20, Castellanos 36, 53, Zaccagni 65 / Boga 41)
  • Slavia Praga – Ajax 1-1 (Chory 67 / Van den Boomen 18)
  • Real Sociedad – Anderlecht 1-2 (Marin 5 / Vazquez 28, Leoni 39)
  • Ferencvaros – Tottenham 1-2 (Varga 90+1 / Sarr 23, Johnson 86)
  • Qarabag FK – Malmo FF 1-2 (Juninho 15 / Botheim 19, 47)
  • Olympiacos – Sporting Braga 3-0 (El Kaabi 45, 59, Hezze 53,)
  • FC Porto – Man. United 3-3 (Pepe 27, Samu 34 / Rashford 7, Hojlund 21, Maguire 90+2)
  • IF Elfsborg – AS Roma 1-0 (Baidoo 44)
  • Viktoria Plzen – Ludogorets 0-0
  • Athletic Bilbao – AZ Alkmaar 2-0 (I. Williams 72, Sancet 86)
  • Rangers – Olympique Lyon 1-4 (Laurence 14 / Fofana 10, 55, Lacazette 19, 45+1)
  • Besiktas – Eintracht Frankfurt 1-3 (Masuaku 90+3 / Marmoush 19, Ebimbe 22, Knauff 82)
  • Union Saint-Gilloise – Bodo/Glimt 0-0
  • PAOK – FCSB 0-1 (Bîrligea 45+8)
  • Twente Enschede – Fenerbahce 1-1 (Vlap 29 / Tadic 71)

Etichete: manchester united , porto , video porto manchester united