Mihai Stoica a dezvăluit marea greşeală făcută de FCSB cu Unirea Slobozia: „Schimbarea nu a fost foarte inspirată”

Mihai Stoica a dezvăluit marea greşeală făcută de FCSB cu Unirea Slobozia. Campioana a remizat în a doua etapă cu nou-promovata lui Adrian Mihalcea, scor 2-2, şi rămâne fără victorie în acest sezon.

Unirea Slobozia a restabilit egalitatea în minutul 90 prin Dorobanţu, care a înscris cu un şut superb din centrarea lui Gele.

Mihai Stoica, preşedintele Consiliului de Administraţie al celor de la FCSB, este de părere că schimbarea efectuată în minutul 75, atunci când Creţu a intrat în locul lui Antwi, nu a fost cea mai inspirată.

„Jucătorii trebuie să aibă ritm. Marți, noi am jucat cu Virtus, ăla nu a fost meci de fotbal. Să bagi prima echipă cu Virtus ca să facă ce? Aia nu era echipă de fotbal, mai bine faci un antrenament bun. Trebuie să ai ritm ca să știi în mare cu cine joci (n.r – contra lui Maccabi).

Poate schimbarea lui Nana cu Crețu nu a fost foarte inspirată, dar acum și la Crețu… de câte ori se întâmplă ca un adversar să îți centreze din tușă? Se întâmplă de multe ori. Ghinionul a fost că a centrat și ăla a dat un șut senzațional. Că l-a lăsat Crețu să centreze… da, mai lași adversarul să centreze”, a declarat Mihai Stoica, la primasport.ro.