„Maccabi nu e Manchester City!” Jugurtha Hamroun, convins că FCSB nu va avea emoţii în returul din Ungaria: „Toţi banii pe ei!”

Mobilizare generală la FCSB, înaintea returului cu Maccabi

Mobilizare generală la FCSB, înaintea returului cu Maccabi Tel Aviv, care va fi miercuri, 31 iulie, de la ora 21:00, în direct pe Antena 1 şi în AntenaPLAY.

Mihai Stoica a spus că FCSB va menaja câţiva jucători în partida cu Oţelul şi că este încrezător că echipa se va califica. Mai mult, campioana României va ajunge cu două zile înaintea meciului la Budapesta.

”Nu prea i-am văzut pe cei de la Maccabi, doar pe ai noştri. Sunt încântat de cum ne-am prezentat. Am avut o ocazie la trei minute. Am profitat că nu sunt pregătiţi de 90 de minute, trebuie să recunoaştem, că aveam o altă abordare, dar am pus presiune formidabilă la 1-1.

Sunt încântat şi e o mărturie că echipa asta poate în Europa. Aveam dubii, da, mari. Creţu are 35 de ani, dar nu are experienţă în Europa. Ngezana nu jucase în Europa, deloc, în cupele europene. Lixandru, care era la debut în Europa, Popa, la debut în Europa, la 29 de ani, el nu-şi găseşte cadenţa pentru echipa asta, dar cu nişte adversari valoroşi…

Olaru, Ştefănescu erau certitudini. Am stat cu tot stafful şi ne-am uitat la meci, am avut multe ocazii şi situaţii. 1-1 e mai bun decât 0-0 acum, că am arătat forţă la 1-0 pentru ei, când puteam claca. O să arătăm mai bine, că e altă concentrare. Avem o şansă foarte mare să ne calificăm. Noi plecăm de luni în Ungaria, cu Galaţi (n.r. Oţelul) mulţi nu vor fi pe bancă. Unii n-o să stea nici pe bancă, alţii o să joace doar o repriză. Vorbim despre cei 11 care încep meciul de la Budapesta”, a spus Mihai Stoica la primasport.ro.