Juventus – PSV 3-1. Start perfect pentru piemontezi în faza ligii UEFA Champions League

• Champions League: BolognaȘahtior, miercuri, 19:45, DGS 1

• Champions League: Manchester CityInter, miercuri, 22:00, DGS 1

Juventus a deschis scorul după 21 de minute, prin Kenan Yildiz, care a devenit cel mai tânăr marcator al clubului în UEFA Champions League.

Juventus – PSV 3-1, în faza ligii UEFA Champions League

Peste doar șase minute, Juventus a mai marcat o dată, prin Weston McKennie, gol care a stabilit și scorul pauzei.

Juventus a început perfet și partea secundă și a fost materializată rapid pe tabela de scor. În minutul 52, Nico Gonzalez a marcat din pasa lui Dusan Vlahovic.

PSV a început să fie periculoasă la poarta adversă, însă golul a venit foarte târziu și s-a dovedit a fi cel de noare. Ismael Saibari l-a învins pe Michele Di Gregorio în minutul 90+3 și a stabilit scorul final.

VIDEO cu rezumatul meciului Juventus – PSV 3-1:

În Champions League, Juventus va mai juca meciuri cu Leipzig, Stuttgart, Lille, Aston Villa, Manchester City, Brugge și Benfica.

PSV, în schimb, mai are programate meciuri cu Sporting, PSG, Girona, Șahtior, Brest, Steaua Roșie Belgrad și Liverpool.

Etichete: faza ligii champions league , juventus psv