Gafă uriașă în Sporting – Rio Ave! Portarul oaspeților s-a făcut de râs! Goncalves a primit „cadoul perfect” de la Jhonatan

Colaj cu gafa din Sporting – Rio Ave și Pedro Goncalves / AntenaPLAY și Profimedia

Portarul Jhonatan a făcut o gafă uriașă în Sporting – Rio Ave! Fanii au fost luați prin surprindere de eroarea gravă. A fost cadoul perfect pentru Goncalves.

Sporting și Rio Ave s-au întâlnit în prima partidă a noului sezon de Liga Portugal. Duelul de pe stadionul Jose Alvalade s-a văzut LIVE VIDEO în AntenaPLAY.

Gafă uriașă în Sporting – Rio Ave!

În minutul 26 al partidei, la scorul de 1-0 în favoarea campioanei en-titre, mingea se afla la portarul lui Rio Ave. Acesta a încercat o pasă pentru un coechipier aflat în bandă, însă balonul a ajuns direct în piciorul lui Goncalves, care se afla în careu.

Atacantul celor de la Sporting, care a marcat și primul gol al partidei, a trimis apoi mingea în poartă cu o execuție de senzație, iar scorul a devenit 2-0.

Scorul final avea să fie de 3-1. Gyokeres a mai marcat pentru Sporting în minutul 63, în timp ce golul celor de la Rio Ave a venit în minutul 90, prin Clayton.

Reclamă 4

Cum au arătat echipele de start în Sporting – Rio Ave:

Sporting: Kovacevic – Inacio, Diomande, Quaresma – Catamo, Morita, Hjulmand, Quenda – Goncalves, Gyokeres, Trincao.

Rio Ave: Jhonatan, Pantalon, Santos, Nobrega – Vrousai, Novais, Oudrhiri, Morais – Garca, Pohlmann

Programul complet al primei etape din Liga Portugal!

Iată programul complet al primei etape din Liga Portugal! Noul sezon din campionatul lusitan promite un adevărat spectacol pentru fanii fotbalului.

În sezonul trecut, campioană a fost Sporting Lisabona. Acum, echipa de pe Jose Alvalade va încerca să își apere trofeul în fața marilor rivale Benfica și FC Porto. Meciurile din Liga Portugal se văd LIVE în AntenaPLAY.

Campioana Sporting a dat startul noului sezon din Liga Portugal. Echipa din Lisabona a învins-o pe Rio Ave cu scorul de 3-1. Meciul a fost LIVE VIDEO în AntenaPLAY.

FC Porto se va duela cu Gil Vicente, pe 10 august, de la ora 22:30. Benfica va primi vizita celor de la Famalicao, echipa românului Alex Dobre, pe 11 august, de la ora 20:00.

Programul primei etape a noului sezon de Liga Portugal. Meciurile care se văd în AntenaPLAY: