Final Four Champions League | Magdeburg – Aalborg 23-24, ACUM, pe DGS 4 / Barcelona – Kiel, 19:00, DGS 4

• Fotbal: Franța – Canada, duminică, 22:10, DGS 1

• Minifotbal, finala EURO: RomâniaSerbia, sâmbătă, 21:45, DGS 1

Magdeburg – Aalborg este prima semifinală de la Koln și poate fi urmărită ACUM, ÎN DIRECT, pe Digi Sport 4. Mai mult, meciul va putea fi urmărit și în format LIVE VIDEO pe digisport.ro, dar și din aplicația Digi Sport.

Minutul 48: Magdeburg a reușit din nou egalarea pe tabela de marcaj. Magdeburg – Aalborg 20-20.

Minutul 43: Magdeburg a reușit egalarea! Este 18-18, în prima semifinală din Final Four-ul Champions League.

Minutul 39: Aalborg preia conducerea pe tabela de marcaj. Scorul a devenit 15-16.

Minutul 30: Pauză. Echipele au intrat la cabine, la egalitate, cu scorul de 11-11.

Minutul 21: Hoxer a înscris pentru Aalborg și a dus scorul la 9-9

Minutul 8: Magnuson a înscris de la 7 metri, pentru Magdeburg, și a dus scorul la 4-4.

UPDATE: A început meciul!

Magdeburg – Aalborg și Barcelona – Kiel sunt meciurile din Final Four-ul care se joacă la Koln (Germania).

Magdeburg este campioana en-titre, după ce în stagiunea trecută a reușit să o învingă în ultimul act pe Vive Kielce.

De această dată, nemții s-au calificat în semifinalele competiției, după ce a trecut chiar de Kilce în ”sferturi”, după loviturile de departajare.

De cealaltă parte, Aalborg a ajuns în Final Four, după ce a învins-o pe Veszprem.

Barcelona – Kiel, LIVE VIDEO, de la 19:00 pe Digi Sport 4

Cel de-al doilea meci al Final Four-ului de la Koln se dispută între Barcelona și Kiel.

Partida dintre cele două se joacă de la ora 19:00 și va putea fi urmărit ÎN DIRECT pe Digi Sport 4. Mai mult, meciul va putea fi urmărit și în format LIVE VIDEO pe digisport.ro, dar și din aplicația Digi Sport.

Pentru a ajunge în Final Four, Barcelona a trecut în sferturile de finală de PSG, în timp ce Kiel a învins-o pe Montpellier, după o revenire de senzație.

• Final Four-ul se joacă într-o singură manșă, iar finala și meciul pentru locul 3 se vor disputa mâine, 9 iunie.

Etichete: barcelona , handbal , liga campionilor , champions league , kiel , aalborg , magdeburg