FC Bihor – FCU Craiova 1-1. Oltenii nu au mai câștigat de trei etape

• Nations League: Italia – Belgia, joi, 21:45, DGS 1

• Liga 2: CsikszeredaCSM Focșani, luni, 20:00, DGS 1

Confruntarea dintre cele două echipe a putut fi urmărită în direct pe Digi Sport 1. De asemenea, abonații Digi România au mai putut partida pe site-ul digisport.ro, dar și în aplicația Digi Sport.

FC Bihor – FCU Craiova 1-1. Oaspeții au acumulat doar două puncte din ultimele trei meciuri din Liga 2

FCU Craiova a început în forță duelul cu FC Bihor, din deplasare. Oaspeții au deschis scorul prin Bounaas, în minutul doi, în urma executării unei faze fixe de pe partea dreaptă.

Bihorenii au reacționat rapid, trei minute mai târziu, când Filip a trimis mingea în bară. Gazdele au continuat să preseze în jumătatea adversă, iar în minutul 28, Moga a înscris pentru FC Bihor, după ce a trimis un șut în forță, din careu.

Oltenii au încercat să treacă din nou în avantaj, dar Ibrahim a lovit doar bara, după ce a trimis cu efect din lovitură liberă.

În partea a doua a meciului, ambele formații au încercat să puncteze decisiv, însă Almanza și Camara nu au reușit să își treacă numele pe lista marcatorilor.

În urma acestui rezultat de egalitate, FC Bihor a acumulat 11 puncte după 9 etape, în timp ce FCU Craiova a strâns 13 puncte.

Clasamentul din Liga 2, după FC Bihor – FCU Craiova 1-1

clasament-liga2
Clasamentul din Liga 2, după FC Bihor – FCU Craiova 1-1 / Foto: Captură Digi Sport

VIDEO cu rezumatul meciului FC Bihor – FCU Craiova 1-1

Etichete: fc bihor , fcu craiova , video fc bihor – fcu craiova , rezumat fc bihor – fcu craiova