Dumbrăvița – Steaua, Metalul Buzău – FC Bihor, ora 11:00. Programul etapei a 4-a și clasamentul

• Premier League: Man. City – Ipswich, sâmbătă, 17:00, DGS 1

• SuperLiga: Dinamo – Univ. Craiova, sâmbătă, 22:00, DGS 1

Sâmbătă sunt programate 7 partide, duminică două, iar luni ultimul joc din runda începută vineri. Pe canalele Digi Sport se va vedea Voluntari – Corvinul, duminică, de la ora 17:00, iar luni FC Argeș – Csikszereda, tot de la ora 17:00.

Voluntari – Corvinul, Live Video duminică ora 17:00 Digi sport 1

Din păcate pentru Corvinul, o echipă care a reprezentat onorabil România în cupele europene, opoziția a patru echipe din Liga a 2-a, FCU Craiova, FC Argeș, Csikszereda și Voluntari s-au opus ca să primească drept de promovare.

Și cum nu a mai existat timp fizic să se judece memoriul semnat de cele patru, Comitetul Executiv al FRF a fost nevoită să anuleze dreptul de promovare pe care îl acordase inițial

• FCU Craiova – CSC Șelimbăr 1-1, meci transmis în direct de Digi Sport 1

FCU Craiova – CSC Șelimbăr 1-1. Remiză cu goluri spectaculoase pe ”Ion Oblemenco”

Minutul 90+6: Final de partidă. FCU Craiova – CSC Șelimbăr 1-1.

Minutul 69: GOOOL FCU Craiova! Padula a înscris un gol spectaculos din afara careului.

Minutul 62: Ocazie CSC Șelimbăr! Soare l-a ”întins” serios pe Sandu, după ce a trimis un șut cu efect.

Minutul 52: Ocazie FCU Craiova! Albu a trimis un șut peste poarta apărată de Malutan.

Minutul 14: Ocazie FCU Craiova! Bălan a ratat o șansă uriașă de a restabili egalitatea. Atacantul oltenilor a întârziat finalizarea acțiunii și a fost deposedat în ultimul moment.

Minutul 7: GOOOL CSC Șelimbăr! Babic a înscris cu un șut în forță de la marginea careului.

UPDATE: A început partida.

Echipele de start:

• FCU Craiova: Sandu – Negru, Lekiatas, Lumbu, Padula – Dragu, Albu, Pop – Sidibe, Bălan, Ciubotaru

Rezerve: Mogoșanu, Ilie, Oltean, Achim, Bounaas, Ghindovean, Abbey, Kvakic, Blidar

• CSC Șelimbăr: Malutan – Gogor, Gherman, Natea, Șerban – Ayine, Boboc, Soare – Monea, Babic, Bucuroiu

Rezerve: Brașoveanu, Marrone, Olariu, Popa, Buzan, Butucel, Hernando, Barza, Nerukh.

Cei de la FCU Craiova stau mai bine în clasament decât cei de la CSC Șelimbăr înaintea meciului din etapa a 4-a din Liga 2.

Din trei meciuri disputate până în prezent, cei de la FCU Craiova au șase puncte și se află pe poziția a 4-a în clasament.

De partea cealaltă, cei de la CSC Șelimbăr au doar două meciuri disputate din care au reușit să obțină trei puncte până acum. Sibienii se află pe locul 13 în clasament.

Etichete: clasament liga 2 , etapa 4 liga 2 , selimbar , video voluntari corvinul , video fc arges csikszereda , video fcu craiova selimbar