Dramatism total în Gibraltar – Liechtenstein. Răsturnări de situaţie şi gol marcat în minutul 90+14 din penalty

A fost dramatism total în Gibraltar – Liechtenstein. Partida din Liga D s-a încheiat la egalitate, scor 2-2, după un meci nebun.

Danemarca a obţinut şi ea o victorie fără emoţii cu Serbia, în etapa a doua din Nations League. După remiza de pe teren propriu contra campioanei europene Spania, din prima etapă, naţionala Serbiei nu a reuşit să repete prestaţia şi pe Parken.

Cel mai dramatic meci al zilei a avut loc în Liga D, între Gibraltar şi Liechtenstein, încheiat la egalitate, scor 2-2,. Walker a deschis scorul pentru gazde încă din minutul 8, dar Liechtenstein a restabilit egalitatea în minutul 53, prin Saglam.

În minutul 82, acelaşi Walker a ratat şansa de a-şi readuce echipa în avantaj, după ce Buchel a ratat o lovitură de la 11 metri. În minutul 90+2, Liechtenstein a înscris prin Sele, dar VAR a intervenit şi a anulat golul din cauza unui offside.

În prelungiri, Gibraltar a revenit la conducere, după golul marcat de Scanlon în minutul 90+7. Partida nu s-a încheiat însă, iar Liechtenstein a forţat pentru a obţine un rezultat de egalitate. După un penalty obţinut în minutul 90+13, confirmat de VAR, Hasler a marcat în minutul 90+14 şi a obţinut un punct pentru Liechtenstein.