De ce a fost Cucurella huiduit copios de către spectatori la fiecare atingere de balon

• Media: Fotbal Club, miercuri, 19:00, DGS 1

• Media: Fotbal European, miercuri, 21:00, DGS 1

Numai că reacțiile negative ale multora dintre cei din tribună față de fundașul dreapta al ibericilor nu au avut legătură cu jocul său.

Marc Cucurella a fost huiduit la fiecare atingere a balonului în semifinală pentru hențul nesancționat din meciul cu Germania

Cucurella a fost huiduit copios de către fanii Germaniei prezenți la prima semifinală a EURO 2024.  Motivul este legat de una dintre cele mai controversate faze de la EURO 2024.

La meciul dintre Spania și Germania (2-1) fundașul iberic a blocat cu mâna șutul lui Jamal Musiala (21 de ani) în prelungirile partidei, în timp ce scorul era 1-1.

Jucătorii i-au cerut arbitrului englez Anthony Taylor să acorde penalty, însă  acesta a refuzat chiar și după consultarea cu oficialii VAR.

Conform dailymail.com, acesta a fost motivul pentru care jucătorul lui Chelsea a fost apostrofat de suporterii germani prezenți pe arena din Munchen la fiecare atingere de balon.

Imediat după sferturile de finală a fost lansată o petiție referitoare la rejucarea meciului dintre Spania și Germania. Petiția a strâns peste 350 de mii de semnături, însă acțiunea era lipsită de orice suport regulamentar și nu avea cum să aibă sorți de câștig.

Iar marți noapte, spaniolii tocmai si-au asigurat prezența în finala de la Berlin care va avea loc duminică 14 iulie, de la ora 22:00.

• de 3 ori a câștigat Spania Campionatul European
  • ultima prezență în finală la EURO pentru Spania a fost în 2012

Spania va întâlni Olanda sau Anglia în finala EURO 2024

Olanda-Anglia este cea de-a doua semifinală a turnelui din Germania, care se va desfășura la Dortmund. Jocul se va desfășura miercuri seară, de la ora 22:00.

În sferturile de finală ale competiției din Germania, Olanda a eliminat Turcia, scor 2-1, la capătul unui meci în care mulți au văzut Turcia mai bună.

La rândul său, Anglia a eliminat Elveția la penaltyuri, scor 5-3, după ce la finalul celor 120 de minute scorul era egal, 1-1.

Finala EURO 2024 va putea fi urmărită pe digisport.ro, duminică, în format Live-Text, de la ora 22:00

Etichete: spania franta , huiduit , cucurella , cucurella spania franta , hent cucurella