Dan Petrescu a fost eliminat în CFR Cluj – Unirea Slobozia! „Bursucul” s-a certat cu arbitrul și a fost trimis în tribună

Unirea Slobozia: D. Rusu – Medina, Antoche, Pospielov, Șerbănică – Ariel Lopez, Coadă – Dorobanțu, Purece, Aganovic – Nkama
Rezerve: Krell, I. Dinu, Lazar, Pacionel, Lemnaru, C. Toma, S. Camara, Bărbuț, Vlăsceanu, Gele, M. Ilie.
Antrenor: Adrian Mihalcea

Louis Munteanu, primul gol pentru CFR Cluj

Louis Munteanu a marcat primul gol pentru CFR Cluj. Munteanu a înscris cu o execuţie superbă în minutul 38 al partidei cu Unirea Slobozia.

Louis Munteanu a fost achiziționat de CFR Cluj de la Fiorentina, în schimbul unei sume de aproximativ 2,3 milioane de euro. Atacantul care a fost împrumutat, în ultimele două sezoane, la Farul a mai fost și pe lista de transferuri a celor de la FCSB și Rapid.

După debutul din etapa trecută din derby-ul pierdut cu Universitatea Cluj, scor 2-3, Louis Munteanu a arătat de ce Neluţu Varga a plătit atâţia bani pentru el. Atacantul adus de la Fiorentina a marcat cu o execuţie din prima, din interiorul careului.

Louis Munteanu a debutat la CFR Cluj în înfrângerea cu U Cluj, scor 2-3. Munteanu a fost schimbat în minutul 70 al meciului cu Daniel Bîrligea.

După meci, Dan Petrescu a subliniat că Louis Munteanu nu este încă pregătit fizic.