Cucurella l-a ridiculizat pe Gary Neville. Civilizat

• SuperLiga: FC BotoșaniOțelul Galați, luni, 18:30, DGS 1

• SuperLiga: Petrolul PloieștiGloria Buzău, luni, 21:30, DGS 1

După ce a fost huiduit chiar și în finală pentru hențul făcut în sferturi, cu Germania (0-0, 2-1 după prelungiri), Cucurella a răspuns criticilor.

Cucurella i-a răspuns lui Gary Neville după criticile aduse încă de la începutul Euro 2024. Reacția în câteva cuvinte a spaniolului

Cucurella a venit cu un răspuns pentru Gary Neville (49 de ani) după ce Spania a câștigat finala Euro 2024 împotriva Angliei.

Fotbalistul spaniol a reușit să ofere pasa decisivă la golul al doilea al ibericilor marcat de Oyarzabal (min. 86). Încă de la începutul Euro 2024, Neville l-a criticat pe Cucurella, când a spus despre fotbalistul spaniol că nu a fost convingător la Chelsea și că jucat câteva meciuri pe final de sezon.

Conform Daily Mail, Gary Neville a spus că Marc Cucurella este motivul pentru care Spania nu va merge departe, dar Cucurella a reușit să devină arhitectul golului victoriei împotriva Angliei.

Fotbalistul lui Chelsea a reacționat imediat după finală printr-un mesaj scurt.  “Am mers până la capăt, Gary. Mulțumesc pentru sprijin.”, a fost mesajul postat de Cucurella pe una dintre paginile sale sociale.

• șase partide a bifat Cucurella pentru Spania la Euro 2024
  • o pasă de gol a reușit Cucurella la Euro 2024

Cucurella a fost huiduit chiar și în finala Euro 2024

Așa cum s-a întâmplat și în semifinala pe care Spania a câștigat-o împotriva Franței, (2-1), Cucurella a fost huiduit la fiecare atingere de balon chiar și în finala EURO 2024.

Totul a început la meciul din sferturi, jucat împotriva Germaniei când fundașul iberic a blocat cu mâna șutul lui Jamal Musiala (21 de ani) în prelungirile partidei fără să se dicteze lovitură de pedeapsă.

Fanii germani prezenți pe stadion la finala de la  Berlin au continuat să-l blameze pe iberic, chiar dacă, susține Mundo Deportivo, hențul comis de Cucurella în meciul cu Germania a fost involuntar.

Etichete: gary neville , spania anglia , cucurella reactie , cucurella huiduit , cucurella finala euro