Cât de dramatic: PAOK și Răzvan Lucescu sunt OUT din Champions League! Meci de-a dreptul “nebun” la Salonic

• Conference League: Astana – Corvinul, miercuri, 17:00, DGS 1

• Conference League: CFR Cluj – Maccabi Petach Tikva, joi, 20:00, DGS 1

Campioana Greciei a pierdut, astfel, dubla manșă, după ce în tur remizase, scor 2-2. Desfășurarea returului din Salonic a fost extraordinară în prima repriză, când s-au marcat cinci goluri, și dramatică în cea de-a doua.

PAOK și Răzvan Lucescu au ratat calificarea play-off-ul Champions League

Suedezii au început mai bine și au deschis scorul în minutul 10, prin Nanasi. Peste alte zece minute, Taison a restabilit egalitatea.

Au urmat apoi trei goluri în decurs de doar opt minute: PAOK a făcut 2-1 (Koulierakis, 43′), același Nanasi a egalat (45′), dar grecii au intrat la vestiare în avantaj, după ce Zivkovic a marcat în minutul 45+4.

PAOK – Malmo, decis în prelungiri

Elevii lui Răzvan Lucescu au gestionat rezultatul până în minutul 90+6 și părea că nu mai are ce să se întâmple, dar suedezii au trimis meciul în prelungiri, după golul marcat de Zetterstrom în minutul 90+6!

Oaspeții au marcat apoi în minutul 99, prin Christiansen, iar Malmo a reușit să mențină scorul intact până la fluierul final.

Etichete: razvan lucescu , preliminarii champions league , paok , malmo