Brest – Bayer Leverkusen, Live Video 19:45 DGS 1/ Barcelona – Bayern Munchen, Live Video 22:00 DGS1. Clasament UCL

• UCL: BrestLeverkusen, miercuri, 19:45, DGS 1

• UCL: BarcelonaBayern, miercuri, 22:00, DGS 1

Real Madrid a câștigat cu 5-2 meciul cu Borussia Dortmund, după ce la pauză era 0-2, iar în minutul 82 era 2-2. Milan a câștigat cu 3-1 partida cu Club Brugge, iar Juventus a fost învinsă de Stuttgart, scor 0-1.

Dar etapa a 3-a continuă miercuri seară, iar iubitorii fotbalului-spectacol au din nou posibilitatea să vadă o dată în plus fotbalul adevărat.

Brest – Bayer Leverkusen, Live Video 19:45 DGS 1, Atalanta – Celtic, Live Video 19:45 DGS2, Barcelona – Bayern Munchen, Live Video 22:00 DGS1

Campioana Germaniei deschide ”balul” în această seară, cu o deplasare interesantă la Brest, echipă care a adunat 6 puncte din 6 până acum. Și tot de la 19:45 va putea fi urmărit și jocul Atalanta – Celtic.

Meciul vedetă va fi însă de la ora 22:00, atunci când Barcelona va primi vizita unuia dintre coșmarurile sale cele mai negre: Bayern Munchen! Adică împotriva echipei care din ultimele 10 meciuri directe a învins-o de 9 ori! Caz unic în Europa care să aibă un astfel de ascendent împotriva catalanilor.

bayern barcelona
Așa arată ultimele 10 dueluri dintre Barcelona și Bayern Munchen / Foto: captură flashscore.ro

Minutul 90+5: Final de meci.

Minutul 90+3: GOOOL Real Madrid! Vinicius a reușit hat-trickul!

Minutul 86: GOOOL Real Madrid! Vincius a realizat ”dubla” pentru ”Los Blancos”.

Minutul 83: GOOOL Real Madrid! Madrilenii au întors scorul prin Lucas Vazquez, după ce spaniolul a pătruns în careu și a șutat la colțul lung.

Minutul 62: GOOOL Real Madrid! Vinicius a restabilit egalitatea pe Santiago Bernabeu, după o pasă primită în careu de la Mbappe. Golul a fost inițial anulat, pentru o poziție de off-side la francez, însă după verificare, a fost validat de VAR.

Minutul 60: GOOOL Real Madrid! Rudiger a înscris cu ajutorul contribuției lui Mbappe.

Minutul 46: S-a reluat partida.

Minutul 45+2: Final de primă repriză.

Minutul 37: Dublă ocazie pentru Real Madrid! Rodrygo și Bellingham au trimis mingea în bară.

Minutul 34: GOOOL Dortmund! Gittens a punctat din pasa lui Malen.

Minutul 30: GOOOL Dortmund! Malen a deschis scorul din interiorul careului, după o combinație cu Guirassy.

UPDATE: A început meciul.

Echipele de start:

• Real Madrid: Courtois – Vazquez, Militao, Rudiger, Mendy – Rodrygo, Valverde, Modric, Bellingham – Mbappe, Vinicius
  • Borussia Dortmund: Kobel – Ryerson, Sule, Schlotterbeck, Bansebaini – Nmecha, Sabitzer – Malen, Brandt, Gittens – Guirassy

Juventus – VfB Stuttgart 0-1

Minutul 90+5: Final de partidă.

Minutul 90+2: GOOOL VfB Stuttgart! Toure a dat lovitura la Torino, după o combinație cu Millot.

Minutul 86: Nemții au ratat penalty-ul! Șutul lui Millot a fost apărat de Perin.

Minutul 85: Danilo a văzut al doilea cartonș galben și a fost eliminat, după un fault dur comis în careu. Arbitrul a acordat penalty pentru oaspeți.

Minutul 48: Ocazie Stuttgart! Nemții au înscris la Torino, după ce Undav l-a învins pe Perin, însă arbitrul a anulat reușita în urma unui henț.

Minutul 46: S-a reluat meciul.

Minutul 29: Ocazie Stuttgart! Demirovic a trimis mingea în bară.

Minutul 45+1: Final de primă repriză.

• Juventus: Perin – Savona, Kalulu, Danilo, Cabal – Fagioli – Conceicao, McKennie, Douglas Luiz, Yilziz – Vlahovic
  • VfB Stuttgart: Nubel – Vagnoman, Rouault, Chabot, Mittelstadt – Karazor, Stiller – Millot, Undav, Leweling – Demirovic

Arsenal – Șahtior Donețk 1-0

Minutul 90+7: Final de meci.

Minutul 77: Ocazie Arsenal! Arbitrul a acordat o lovitură de la 11 metri, după ce Trossard a fost faultat în careu. Jucătorul belgian a executat de la punctul cu var, însă Riznyk a respins balonul.

Minutul 29: GOOOL Arsenal! Șutul lui Gabriel Martinelli a fost deviat de Riznyk și ”Tunarii” au deschis scorul pe ”Emirates”.

• Arsenal: Raya – White, Saliba, Gabriel, Calafiori – Martinelli, Rice, Partey, Trossard – Gabriel Jesus, Havertz
  • Șahtior Donețk: Riznyk – Konoplyanka, Bondar, Matviienko, Pedrinho – Kryskiv – Zubkov, Bodnarenko, Sudakov, Eguinaldo – Sikan

PSG – PSV 1-1

Minutul 90+6: Final de meci.

Minutul 55: GOOOL PSG! Hakimi a punctat cu efect din pasa lui Ruiz.

Minutul 45+4: Final de primă repriză.

Minutul 34: GOOOL PSV! Lang i-a adus în avantaj pe olandezi, după ce a profitat de o eroare în apărarea pariziană.

Minutul 19: Ocazie PSG! Dembele a trimis în bară!

• PSG: Donnarumma – Hakimi, Marquinhos, Pacho, Mendes – Zaire-Emery, Neves, Ruiz – Dembele, Lee, Barcola
  • PSV: Benitez – Mauro, Flamingo, Boscagli, Dams – Til, Tillman, Saibari – Bakayoko, De Jong, Lang

AC Milan – Club Brugge 3-1

Minutul 90+6: Final de meci. AC Milan – Club Brugge 3-1

Minutul 88: Ocazie AC Milan! Camarda a trimis mingea în plasa lui Mignolet, însă arbitrul a anulat reușita pentru o poziție de off-side.

Minutul 71: GOOOL AC Milan! Reijnders realizează ”dubla” pentru ”Diavoli”.

Minutul 61: GOOOL AC Milan! Reijnders a înscris din pasa lui Okafor.

Minutul 51: GOOOL Club Brugge! Sabbe a restabilit egalitatea pe San Siro, după ce a primit o pasă de la Tzolis.

Minutul 45+6: Pauză pe San Siro.

Minutul 40: Cartonaș roșu pentru Onyedika! Jucătorul celor de la Club Brugge l-a faultat dur pe Reijnders, iar arbitrul l-a eliminat de pe teren, după ce a consultat sistemul VAR.

Minutul 34: GOOOL AC Milan! Pulisic a înscris spectaculos, după o fază executată de la colțul terenului.

UPDATE: A început partida.

• AC Milan: Maignan – Emerson, Gabbia, Tomori, Hernandez – Fofana, Loftus-Cheek – Pulisic, Reijnders, Leao – Morata

Antrenor: Paulo Fonseca

• Club Brugge: Mignolet – Ordonez, Mechele, Seys – Talbi, Vanaken, Onyedika, Jashari, De Cuyper – Jutgla, Tzolis

Antrenor: Nicky Hayen

AS Monaco – Steaua Roșie 5-1

Minutul 90+8: Final de partidă. AS Monaco – Steaua Roșie 5-1.

Minutul 90+6: GOOOL AS Monaco! Akliouche a trimis puternic pe jos, iar Ilic nu a avut nicio șansă de a para balonul.

Minutul 70: GOOOL AS Monaco! Minamino înscrie din pasa lui Embolo.

Minutul 56: Ocazie AS Monaco! Embolo a trimis mingea în plasă, însă arbitrul a anulat golul din cauza unui henț.

Minutul 54: GOOOL AS Monaco! Singo a punctat pentru francezi după un șut expediat în forță din afara careului.

Minutul 45+7: Arbitrul a fluierat finalul primei reprize.

Minutul 45+4: GOOOL AS Monaco! Embolo i-a readus pe francezi în avantaj, după ce a profitat de o greșeală din defensiva oaspeților.

Minutul 27: GOOOL Steaua Roșie! Kehrer l-a faultat în careu pe Ndiaye, iar arbitrul a dictat o lovitură de la 11 metri. Același Ndiaye a restabilit egalitatea din penalty.

Minutul 21: GOOOL AS Monaco! Minamino a deschis scorul, după ce a reușit să îl învingă pe Ilic.

• AS Monaco: Majecki – Vanderson, Singo, Kehrer, Caio Henrique – Zakaria, Camara – Akliouche, Minamino, Ben Seghir – Embolo

Antrenor: Adi Hutter

• Steaua Roșie: Ilic – Olayinka, Spajic, Djiga, Seol – Krunic, Elsnik – Silas, Maksimovic, Bruno Duarte – Ndiaye

Antrenor: Vladan Milojevic

Etichete: video barcelona – bayern , video real borussia , etapa 3 ucl , video milan brugge , video man city sparta