BBC l-a ”înțepat” din nou pe Cristiano Ronaldo: ”Surpriză”

• Media: Liga Digi Sport, vineri, 17:30, DGS 1

• Media: Digi Sport Special, vineri, 20:55, DGS 1

Cei de la BBC nu au ratat ocazia și l-au ironizat pe lusitan, după ce au mai făcut acest lucru și la meciul cu Slovenia din optimi, când lusitanul a ratat un penalty în minutul 105.

Ironia celor de la BBC la adresa lui Cristiano Ronaldo

În minutul 42 al meciului Portugalia – Franța, la o lovitură liberă, Cristiano Ronaldo și-a făcut ritualul obișnuit înainte de executarea unei lovituri libere, însă Bruno Fernandez a fost cel care a șutat, în cele din urmă.

Bruno Fernandes a trimis peste poartă, iar cei de la BBC nu s-au abținut și l-au ”înțepat” pe Cristiano Ronaldo.

Surpriză! Cristiano Ronaldo dă impresia că el urmează să bată lovitură liberă, dar Bruno Fernandes este cel care își încearcă norocul și ratează ținta. Bruno, gata, ai avut șansa ta acum”, au notat cei de la BBC.

La meciul cu Slovenia, Cristiano Ronaldo a fost ironizat de BBC și numit “Misstiano Penaldo”.

BBC l-a numit pe Cristiano Ronaldo “Misstiano Penaldo”. John Terry: “O rușine!”

Starul lusitan a ratat un penalty în prelungiri, în minutul 105, când Jan Oblak a ghicit colțul și a scos în corner.

Meciul a ajuns la loviturile de departajare, unde CR7 s-a revanșat: a transformat primul penalty și a deschis calea spre calificarea în sferturile de finală ale Campionatului european.

Englezii de la BBC au stârnit un scandal de proporții, după ce l-au numit pe portughez “Misstiano Penaldo”, după penalty-ul ratat.

Fostul internațional englez John Terry a fost primul care a reacționat, printr-o postare scurtă pe InstaStory: “BBC, ce ați făcut e o rușine!”.

terry bbc

Cristiano Ronaldo s-a revanșat la loviturile de departajare

Meciul s-a decis până la urmă la loviturile de departajare și, surprinzător sau nu, Cristiano Ronaldo a executat primul de la portughezi și a reușit să transforme.

Portugalia a câștigat cu 3-0 la loviturile de departajare, pentru că portarul Diogo Costa a reușit să respingă toate execuțiile slovenilor.

N-au avut milă! Microbiștii au “inundat” internetul de meme-uri după prestația lui Cristiano Ronaldo cu Slovenia

Etichete: cristiano ronaldo , franta , portugalia , bbc , portugalia franta