Avertisment pentru România! Slovacia, spectacol înainte de EURO 2024: gol din ”foarfecă”

• Fotbal: Cehia – Macedonia de Nord, luni, 19:00, DGS 1

• Fotbal: Olanda – Islanda, luni, 21:45, DGS 1

De cealaltă parte, Slovacia, adversara ”Tricolorilor” din Grupa E, face spectacol în partidele de pregătire.

Robert Bozenik, gol din ”foarfecă” în Slovacia – Țara Galilor

După ce a învins cu 4-0 San Marino, Slovacia a întâlnit, pe teren propriu, Țara Galilor

Robert Bozenik (24 ani), atacantul celor de la Fortuna Dusseldorf, a fost în centrul atenției în repriza a doua.

A reușit ”dubla” în doar trei minute, iar a doua reușită, care a dus scorul la 3-0, a fost una spectaculoasă. Bozenik a marcat din ”foarfecă”.

Rezultatul final a fost 4-0 în favoarea slovacilor.

VIDEO cu golul din ”foarfecă” al lui Robert Bozenik din Slovacia – Țara Galilor:

PORTARI
Florin NIȚĂ (Gaziantep | Turcia, 21/0), Horațiu MOLDOVAN (Atletico Madrid | Spania, 11/0), Ștefan TÂRNOVANU (FCSB, 1/0);

FUNDAȘI
Andrei RAȚIU (Rayo Vallecano | Spania, 17/1), Vasile MOGOȘ (CFR Cluj, 7/0), Radu DRĂGUȘIN (Tottenham | Anglia, 17/0), Bogdan RACOVIȚAN (Rakow | Polonia, 2/0), Adrian RUS (Pafos | Cipru, 20/1), Ionuț NEDELCEARU (Palermo | Italia, 27/2), Andrei BURCĂ (Al-Okhdood | Arabia Saudită, 27/1), Nicușor BANCU (Universitatea Craiova, 35/2);

MIJLOCAȘI
Deian SORESCU (Gaziantep | Turcia, 17/0), Marius MARIN (Pisa | Italia, 18/0), Alexandru CICÂLDĂU (Konyaspor | Turcia, 37/4), Răzvan MARIN (Empoli | Italia, 55/3), Nicolae STANCIU (Damac | Arabia Saudită, 70/14), Adrian ȘUT (FCSB, 2/0), Darius OLARU (FCSB, 18/0), Dennis MAN (Parma | Italia, 24/7), Valentin MIHĂILĂ (Parma | Italia, 21/4), Ianis HAGI (Deportivo Alaves | Spania, 35/5), Florinel COMAN (FCSB, 15/1);