AS Roma – Athletic Bilbao 1-1. ”Capitolinii” au fost egalați pe final și trebuie să se mulțumească doar cu un punct

• SuperLiga: PetrolulHermannstadt, vineri, 18:00, DGS 1

• SuperLiga: DinamoBotoșani, vineri, 21:00, DGS 1

Partida de pe Stadio Olimpico a putut fi urmărită ÎN DIRECT pe Digi Sport 3, în format Live Video pe digisport.ro, dar și din aplicația Digi Sport de către abonații Digi România.

AS Roma – Athletic Bilbao 1-1

La primul meci cu Ivan Juric pe bancă, AS Roma a început mult mai bine, iar Artem Dovbyk a deschis scorul în minutul 32, după ce a fructificat pasa lui Angelino.

Bascii au încercat cu toate forțele să egaleze, iar golul a venit abia în minutul 86. După o centrare excelentă în careu, Unai Nunenz a recentrat, iar Aitor Paredes l-a învins pe Mile Svilar și a egalat.

Cele două formații trebuie să se mulțumească astfel cu un singur punct după prima etapă din Europa League.