Arsenal – PSG 2-0. Parizienii, primul eșec în Champions League. Havertz și Saka au adus victoria ”Tunarilor”

• Champions League: ȘahtiorAtalanta, miercuri, 19:45, DGS 1

• Champions League: LilleReal Madrid, miercuri, 22:00, DGS 1

Partida a putut fi urmărită în direct pe Digi Sport 1, dar și în format LIVE VIDEO pe digisport.ro și în aplicația Digi Sport de către abonații Digi România.

Arsenal – PSG 2-0. Prima victorie pentru ”Tunari” în noul sezon UEFA Champions League

Formația antrenată de Mikel Arteta a deschis scorul după doar 20 de minute, când Kai Havertz a punctat din pasa lui Leandro Trossard. Avantajul ”Tunarilor” a fost dublat de Bukayo Saka la un sfert de oră distanță, iar Arsenal a intrat cu avantaj la cabine.

În repriza secundă niciuna dintre cele două echipe nu a reușit să puncteze.

Odată cu acest meci Arsenal a bifat prima victorie din noul format UEFA Champions League, după ce în etapa precedentă a remizat cu Atalanta, scor 0-0. De cealaltă parte, PSG a înregistrat prima înfrângere și rămâne cu 3 puncte obținute în urma victoriei la limită cu Girona.

Arsenal ocupă momentan poziția a opta, iar formația antrenată de Luis Enrique doar locul 18.

Pentru ”Tunari” urmează tot un meci pe teren propriu, cu Șahtior, în timp ce parizienii vor primi vizita olandezilor de la PSV.

VIDEO Rezumatul meciului Arsenal – PSG 2-0