„Nu înţeleg!” Dan Petrescu, reacţie categorică după CFR Cluj – Neman Grodno 0-0: „Două faze de penalty!”

Dan Petrescu a avut o reacţie categorică, după ce CFR Cluj a remizat cu Neman Grodno, scor 0-0, în turul secund preliminar din Conference League. Antrenorul clujenilor s-a plâns de arbitraj şi a declarat că echipa sa ar fi trebuit să primească două penalty-uri.

CFR Cluj a ratat mai multe ocazii de a marca, iar în cele din urmă a remizat cu Neman Grodno, în Gruia. În minutul 71, a avut loc o fază controversată. Korenica a fost faultat în careu de portarul echipei din Belarus, însă arbitrul a dictat ofsaid. Reluările au demonstrat că jucătorul clujenilor a fost în poziţie regulamentară.

Dan Petrescu, reacţie categorică după CFR Cluj – Neman Grodno 0-0

Dan Petrescu nu înţelege de ce la meciurile din preliminariile Conference League nu există arbitrajul video. Acesta a transmis că echipa sa are şanse în continuare să se califice, însă până la returul cu Neman Grodno, se va concentra asupra meciului din Liga 1, cu Universitatea Craiova.

„Echipele din Belarus sunt foarte bine pregătite. N-au riscat nimic, au jucat corect. Prima repriză a fost echilibrată, în repriza a doua am avut şi două faze de penalty, pe care o să le revăd. Nu înţeleg de ce lumea nu vrea VAR-ul, poate schimba meciul.

Jucam altfel la 1-0, dar ştim ce va fi în retur. Ne gândim la meciul de duminică, după va fi deplasarea în Ungaria, e bine că nu e o deplasare lungă. Cei de la Grodno nu au meci, se vor odihni. Va fi un meci greu, posibil prelungiri, penalty-uri. Slăbiciuni au fost pe final, când au căzut fizic. Dar au stat bine, au şi moral bun după egalul acesta.

Răzvan Marin, analizat ”la sânge” de presa din Italia după partida cu Empoli: ”Se chinuie”

SuperLiga: Hermannstadt - CFR Cluj, sâmbătă, 18:30, DGS 1 SuperLiga: FCSB - Petrolul, sâmbătă, 21:30,… Read More

2 minute ago

Zeljko Kopic a tras concluzia după Oțelul Galați – Dinamo 1-1: “Avem probleme!”

3 minute ago

Dorinel Munteanu, tiradă la interviu: s-a legat de Maftei, arbitri, “specialiști” și chiar și de fanii Oțelului!

Andrei Nicolescu ”a explodat”, după ce Oțelul a cerut penalty la hențul lui Cătălin Cîrjan

Declarația lui Selmani, după remiza cu Oțelul: “Ne-am amintit de partida din sezonul trecut, pierdută în ultimul minut”

CCA a anunțat arbitrul de la FCSB – Petrolul. “Piază rea” pentru “Găzari”

SuperLiga: Oțelul Galați - Dinamo, vineri, 21:00, DGS 1 SuperLiga: FCSB - Petrolul, sâmbătă, 21:30,… Read More