Anunţ de ultimă oră despre transferul lui Denis Alibec în Liga 1: „Încercăm să îl aducem! Trebuie să bag mâna adânc în buzunar!”

Gică Hagi a făcut un anunţ de ultimă oră despre transferul lui Denis Alibec în Liga 1. Anunţul a fost făcut după ce echipa lui Hagi a câştigat primul meci din acest sezon: 2-0 cu Poli Iaşi.

Denis Alibec este liber de contract, iar Hagi a anunţat că încearcă să îl convingă să revină la Farul. Pe Alibec l-a vrut şi Gigi Becali în această vară la FCSB.

Gică Hagi a făcut un anunţ de ultimă oră despre transferul lui Denis Alibec în Liga 1

„Rivaldinho și Iancu sunt doi jucători care și-au dorit să vină la Farul, sunt foarte serioși cu mine și dau tot ce au ei mai bun. D-asta să nu aibă niciun dubiu suporterii. Ei dau tot ce au mai bun, atât cât au și cât pot să facă.

Chiar dacă lucrurile au mers bine, o să încercăm să-l aducem pe Alibec, să semneze pentru Farul, chiar dacă trebuie să bag mâna adânc în buzunar, să găsesc soluție„, a spus Gică Hagi după victoria cu Poli Iaşi.

Farul Constanţa – Poli Iaşi 2-0

La Ovidiu, ieşenii au avut prima ocazie mare, în minutul 7, la şutul lui Andrei Gheorghiţă, care a scăpat singur cu portarul gazdelor, dar Buzbuchi a respins. Rivaldinho a deschis scorul în minutul 34, cu un şut din careu, la pasa lui Cristian Ganea. La numai patru minute după gol din cauza unor descărcări electrice, nocturna stadionului de la Ovidiu s-a stins, iar arbitrul a oprit meciul pentru nouă minute. Partida s-a reluat şi prima repriză a fost prelungită cu 16 minute, iar în minutul 45+11 Gabi Iancu a majorat scorul de pe tabelă cu o lovitură de cap, din centrarea lui Grameni.

Performanţă unică pentru Răzvan Lucescu cu PAOK. Capitolul la care nu are rival

Grecii au descoperit o performanţă unică pe care şi-a trecut-o în cont Răzvan Lucescu alături… Read More

”U” Cluj nu se mai oprește! A fost golghetul campionatului sezonul trecut, acum a semnat în SuperLigă

SuperLiga: FC Botoșani - Gloria Buzău, vineri, 18:00, DGS 1 SuperLiga: Oțelul Galați - Dinamo,… Read More

Cu el începe primul 11. Mutu a dezvăluit cine e fotbalistul-emblemă al lui Hagi și ce obiectiv are de fapt Farul

Un fost jucător al FCSB-ului a dat verdictul, după ce Gigi Becali a plătit 2.500.000€ pentru Daniel Bîrligea

La 10 ani distanță, Ciprian Tătărășanu a recunoscut: ”A fost un șoc. Doamne, cine-ar fi crezut?”