Xavi a ajuns de râsul internetului! Meme-urile apărute după ce și-a încălcat cuvântul și a rămas la Barcelona

• SuperLiga: Hermannstadt – Petrolul, joi, 19:00, DGS 1

• SuperLiga: Universitatea Craiova – CFR, joi, 21:45, DGS 1

Vestea a surprins întreaga lume a fotbalului, deoarece din iarnă și până acum Xavi a anunțat aproape cu fiecare ocazie că decizia e finală și că nu poate fi întors din drum.

Cele mai tari meme-uri apărute pe internet după ce Xavi și-a încălcat propriul cuvânt

Dacă în cazul jucătorilor e mai comun, se întâmplă rar ca un antrenor să își încalce propriul cuvânt și să se răzgândească, odată ce decizia plecării e anunțată public.

Astfel, nu e de mirare că Xavi a devenit subiect de glume și ironii pe rețelele sociale, acolo unde iubitorii fotbalului și în special fanii lui Real Madrid l-au luat peste picior.

Cifrele lui Xavi la Barcelona

Xavi a preluat-o pe Barcelona în toamna lui 2021, după ce s-a despărțit de Al-Sadd. De atunci, a cucerit titlul și Super Cupa Spaniei.

• 136 de meciuri a adunat Xavi ca antrenor al Barcelonei
  • 85 de victorii, 23 de egaluri și 28 de înfrângeri este bilanțul Barcelonei cu Xavi pe bancă

Etichete: barcelona , xavi , glume , meme , memeuri

Novak Djokovic s-a calificat în sferturi la Wimbledon! S-a definitivat tabloul sferturilor de finală la Grand Slam-ul londonez

Novak Djokovic s-a calificat în sferturi la Wimbledon! Novak Djokovic, la Wimbledon / Profimedia Images… Read More

37 de minute ago

Adrien Rabiot i-a ”înțepat” pe Antoine Griezmann și Kylian Mbappe, înainte de Spania – Franța

Champions League: Virtus - FCSB, marți, 22:00, DGS 1 Media: Digi Sport Special, miercuri, 00:00,… Read More