Categories: FotbalInternațional

Wolverhampton-Manchester United 3-4, în cel mai nebun meci al sezonului din Premier League

Ultimul meci al etapei cu numărul 22 din Premier League le-a pus față în față pe Wolverhampthon și Manchester United. ,,Diavolii’ s-au impus in extremis, după un gol marcat în minutul 97.

Nebunia de pe Molineaux a început în minutul 5, atunci când Marcus Rashord reușea să deschidă scorul. În minutul 22 danezul, Rasmus Hojlund, dubla avantajul echipei antrenate de Erik Ten Hagg, iar United era aproape sigură de victorie, dar gazdele nu au cedat și au reușit să reducă din handicap, după reușita lui Pablo Sarabia de la punctul cu var, din minutul 71.

Echipa din Manchester a reușit să refacă diferența de două goluri, după reușita lui Scott McTominay din minutul 75, scoțianul reușind să înscrie chiar la prima atingere de balon. Kilman a marcat și el în minutul 85, iar Neto a restabilit egalitatea în al cincilea minut de prelungiri.

Oaspeții nu au avut timp să se bucure de rezultatul de egalitate aflat pe tabelă , deoarece la faza imediat următoare Kobbie Mainoo, puștiul de doar 18 ani al lui United a dat lovitura cu un gol superb și a adus toate punctele trupei de pe Old Traford.

Echipele de start

Wolverhampton: Sa – Kilman, Dawson, Toti – Semedo, Lemina, Doyle, Doherty – Neto, Cunha –  Bellegarde

Manchester United: Onana – Dalot, Varane, Martinez, Shaw – Mainoo, Casemiro – Garnacho, Fernandes, Rashford – Hojlund

În etapa următoare, United urmează să o întâlnească acasă pe West Ham , în timp ce ,,lupii” se vor deplasa la Londra pentru întâlnirea cu Chelsea. Ambele meciuri sunt programate , duminică, 4 februarie, cu începere de la ora 16:00. Cele două partide pot fi urmărite pe canalele Digi Sport, Prima Sport și Orange Sport.

Alexandru SMEU

Thiago Alcantara se retrage din fotbal la 33 de ani! Anunţul făcut de Fabrizio Romano

Thiago Alcantara se retrage din fotbal la 33 de ani. Fostul mijlocaş spaniol a decis… Read More

Dezastru pentru George Russell în Marele Premiu al Marii Britanii! A abandonat la el acasă, după ce a plecat din pole-position

Dezastru pentru George Russell în Marele Premiu al Marii Britanii! A abandonat la el acasă,… Read More

Tomokazu Harimoto – Gaoyuan Lin 4-0, în finala WTT Star Contender Bangkok 2024, live în AntenaPLAY

Tomokazu Harimoto - Gaoyuan Lin 4-0, în finala WTT Star Contender Bangkok 2024, live în… Read More

OFICIAL | Fotbalistul lui Mihai Rotaru dorit de Gigi Becali a semnat în Liga 1! Echipa la care va evolua

La doar câteva săptămâni după ce a refuzat oferta lui Becali, Mihai Rotaru l-a împrumutat… Read More

Presa germană a numit ”dezamăgirea” de la EURO 2024

Media: Digi Sport Special, duminică, 19:00, DGS 1 Media: Fotbal European, duminică, 21:00, DGS 1… Read More