Vlad Dragomir și-a găsit iubirea vieții și vrea să-și ia cetățenia țării sale de adopție. ”Următorul pas”

Presa locală a anunțat că internaționalul român, care este însurat cu Alexandra Kourtidou (24 de ani), originară chiar din Pafos, studentă la Neapolis University Pafos (Cipru) din 2018, în domeniul afacerilor, vrea să-și ia cetățenia cipriotă.

”S-a îndrăgostit în Cipru, are un copil cu partenera sa cipriotă, și-a întemeiat familia, s-a stabilit definitiv la Pafos. Următorul pas pentru Vlad Dragomir?

Initierea procedurilor pentru obținerea cetățeniei cipriote”, au dezvăluit jurnaliștii de la sport-fm.com.cy.

Vlad și Alexandra au împreună un copil, un băiețel, născut în urmă cu 10 luni.

Papos este un oraș situat în partea de vest a Ciprului, cu o populație de circa 32.000 de locuitori.

Vlad Dragomir, gol superb în preliminmariile Europa League

În actualele preliminarii ale Europa League, Dragomir a înscris un gol superb pentru Pafos în meciul cu Elfsborg, scor 2-5, din primul tur preliminar. În urma acelui rezultat, Pafos a fost eliminată din Europa League și a ajuns în turul doi preliminar al Conference League.

Dragomir, care a fost integralist pentru Pafos, a înscris golul de 2-1, în minutul 43. Cealaltă reușită a lui Pafos a fost un autogol. Holmen și-a înscris în propria poartă în minutul 25.

Pentru Elfsborg au marcat Ouma, minutul 23, Baidoo, minutul 47, Baldursson, minutul 48, Abdullai, minutul 58, şi Zeneli, minutul 85.

Este important de precizat că încă din minutul 15 Pafos a jucat în inferioritate numerică, după ce Correia a primit direct cartonașul roșu.

Meciul tur s-a încheiat cu scorul de 3-0 tot pentru Elfsborg. Astfel, scorul la general a fost 8-2 pentru clubul din Suedia.

Etichete: vlad dragomir , pafos , alexandra kourtidou , pafos – cfr cluj

CCA a anunțat arbitrul de la FCSB – Petrolul. “Piază rea” pentru “Găzari”

SuperLiga: Oțelul Galați - Dinamo, vineri, 21:00, DGS 1 SuperLiga: FCSB - Petrolul, sâmbătă, 21:30,… Read More

39 de minute ago

Oțelul Galați – Dinamo 1-1, ACUM, la Digi Sport 1. Moldovenii au egalat rapid

20.09.2024, 21:20 SuperLiga: Oțelul Galați - Dinamo, vineri, 21:00, DGS 1 SuperLiga: FCSB - Petrolul,… Read More

”Se poate bate Dinamo la titlu?” Răspunsul sincer al lui Giani Kiriță

Niță a luat 4 goluri, Stanciu a făcut spectacol! Ce a ieșit la meciul contra lui Toney, Mahrez și Firmino