Vlad Dragomir, gol superb în Europa League! Reușita românului nu a schimbat nimic, iar Pafos a fost umilită

• SuperLiga: Poli Iași – Botoșani, vineri, 19:00, DGS 1

• SuperLiga: Unirea Slobozia – FCSB, vineri, 22:00, DGS 1

În urma acestui rezultat, Pafos a fost eliminată din Europa League și va evolua în turul doi preliminar al Conference League.

Vlad Dragomir a marcat un gol superb pentru Pafos în Europa League

Dragomir, care a fost integralist pentru Pafos, a înscris golul de 2-1, în minutul 43. Cealaltă reușită a lui Pafos a fost un autogol. Holmen și-a înscris în propria poartă în minutul 25.

Pentru Elfsborg au marcat Ouma, minutul 23, Baidoo, minutul 47, Baldursson, minutul 48, Abdullai, minutul 58, şi Zeneli, minutul 85.

Este important de precizat că încă din minutul 15 Pafos a jucat în inferioritate numerică, după ce Correia a primit direct cartonașul roșu.

Meciul tur s-a încheiat cu scorul de 3-0 tot pentru Elfsborg. Astfel, scorul la general a fost 8-2 pentru clubul din Suedia.

Vlad Dragomir și Adrian Rus au câștigat Cupa Ciprului cu Pafos

Românii Vlad Dragomir (24 de ani) și Adi Rus (28 de ani) au cucerit Cupa Ciprului cu Pafos la finalul sezonului recent încheiat. Rus a jucat sub formă de împrumut la formația din Cipru în stagiunea trecută.

Suedezul Muamer Tankovic a deschis scorul din penalty (8), Dragomir a majorat diferenţa (36), iar mijlocaşul portughez Pepe (40) a închis tabela. Omonia a terminat meciul în inferioritate numerică, după eliminarea malianului Senou Coulibaly (86).

Dragomir a evoluat 75 de minute la FC Pafos, în timp ce fundaşul român Adrian Rus a fost integralist.

Mai mult, mijlocașul român și-a trecut și un trofeu personal în palmares. A fost desemnat și ”omul meciului”.

Este primul trofeu din istoria clubului din Cipru. Pafos FC este o echipă înființată în 2014.

Etichete: vlad dragomir , pafos

Omul cu banii de la FC Argeș, prima reacție după demiterea lui Nicolae Dică: ”Suntem blestemați, ca FCSB”

Fostul atacant a fost adus la cererea președintelui Dani Coman, dar rezultatele nu l-au ajutat… Read More

15 minute ago

Hermannstadt – CFR Cluj 0-0, ACUM, pe iAMsport.ro. Repriză fără goluri la Sibiu

Hermannstadt - CFR Cluj 0-0, ACUM, LIVE SCORE pe iAMsport.ro Min 56: Ocazie CFR! Munteanu… Read More

Adrian Porumboiu, ironic la adresa lui Gigi Becali: “Noaptea e mai greu așa”

FCSB are un început de campionat sub așteptări în întrecerea internă, unde se luptă să… Read More

FCSB – Petrolul Ploiești, de la 21:30, pe iAMsport.ro. ”Roș-albaștrii” caută victoria în Ghencea

FCSB - Petrolul Ploiești, de la 21:30, pe iAMsport.ro. Echipele de start FCSB (4-3-3): Târnovanu… Read More

Jucătorul de peste 1.000.000 de euro care își joacă viitorul la FCSB: ”Vii ca vedetă din provincie și te face praf”

Evoluțiile fotbalistului nu l-au convins pe Becali, care l-a retrogradat pe banca de rezervă. Totuși,… Read More

16 minute ago

Gigi Becali a ordonat, antrenorii s-au conformat: FCSB atacă cu toate liniile Petrolul. Bîrligea debutează pentru campioni

Charalambous și Pintilii au respectat dorințele patronului și bucureștenii vor ataca cu toate liniile pe… Read More